Jak mieć płaski brzuch?

Choć wakacje się kończą, to płaski brzuch nie traci na wartości. Zobaczcie, jakich zasad należy przestrzegać, aby wystająca oponka nie była naszym kompleksem.

Jak mieć płaski brzuch

Jak mieć płaski brzuch?


Widząc osobę, której lekko się "kolebią" fałdki, zapewne myślicie, że objada się potrawami z dużą zawartością tłuszczu lub czekoladą, lecz należy mieć na uwadze, że powiększenie brzucha wynika również chociażby ze stresów. Zapoznajcie się z poradami, jak mieć płaski brzuch.

Przede wszystkim zrezygnujcie z głodowania. Co prawda na początku utracimy kilogramy, ponieważ wynika to z odwodnienia, przy czym nasze samopoczucie ulega pogorszeniu. Kolejne dni głodówki nie przynoszą już oczekiwanych rezultatów, ponieważ organizm uczy się, jak oszczędniej gospodarować substancjami odżywczymi, które są mu dostarczane.

Ponadto bardzo ważne jest przyjmowanie 5 posiłków dziennie w równych odstępach czasowych oraz aby ich wartość energetyczna sięgała ok. 1200 kcal, przy czym należy mieć na uwadze, że im cięższą pracę wykonujemy, tym więcej energii potrzebujemy. Trzeba również ograniczyć przyjmowanie węglowodanów, które znajdują się w cukrach, białym pieczywie, makaronach, oraz unikać napojów kolorowych i gazowanych.

W codziennej diecie warto sięgać po zioła, ponieważ to właśnie one wykazują działanie oczyszczające i poprawiające przemianę materii, a dodane do potraw usprawniają trawienie. Na szczególną uwagę zasługuje mięta, koper, kwiat lipy, rumianek.

Jak mieć płaski brzuch?

Jak mieć płaski brzuch?


Sama dieta jednak nie wystarczy do osiągnięcia płaskiego brzucha - trzeba również ćwiczyć. Jeżeli nie lubicie siłowni, lub nie macie czasu na poświęcenie kilku minut dziennie na ćwiczenia, starajcie się chodzić z wciągniętym brzuchem, dzięki czemu jego mięśnie będą pracować jakbyście trenowały. Idealnym ćwiczeniem na brzuch jest również chodzenie w szpilkach, ponieważ będąc w nich przybieramy pozycję, która sprzyja jego ładnemu formowaniu.

Co ważne, jeżeli już uzyskacie zadowalającą formę brzucha, nie można wrócić do poprzednich nawyków, ponieważ w większości przypadków efekt jo-jo gwarantowany.

Jaki jest Wasz sposób na płaski brzuch?

Zobaczcie też:Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Piątek 29.08.2014 (aktualizacja: 2014-09-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
moim sposobem na płaski brzuch jest zdrowa, pełna warzyw dieta. Piję dużo wody, zielonej herbaty, ziół. Do tego ćwiczę kardio + specjalne programy na brzuch z www.lionfitness.pl
Dodano: 2015-05-12 11:13:39 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×