Jak nasza dieta wpływa na środowisko?

To może zaskoczyć szczególnie fanów wegetarianizmu.

Jak nasza dieta wpływa na środowisko?

Lubicie być na bieżąco z nowinkami żywieniowymi? W 2015 roku ich nie brakowało. Dowodzono, że jarmuż wcale nie jest tak doskonały, jak dotąd się wydawało, a fani wołowiny dowiedzieli się, że ich ulubiony przysmak może powodować powstawanie nowotworów.

To jednak nie były najbardziej szokujące informacje. Dużo bardziej zaskakuje fakt, ze wegetarianizm może szkodzić środowisku!

Zobaczcie także: Dieta bezresztkowa - najważniejsze informacje

W Carnegie Mellon University przeprowadzono badania, które wykazały, że sałata wydala niemal trzy razy więcej gazów cieplarnianych niż bekon. Przyczyną są kalorie. Aby dostarczyć do organizmu tyle energii, ile dają dwa paski bekonu, musimy spożyć 2 całe główki sałaty, co nie jest proste nawet dla prawdziwych fanów tego warzywa, co skutkuje po prostu wyrzucaniem sałaty do śmieci, a w efekcie powstają toksyczne straty i następuje marnowanie jedzenia. Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, że dużo łatwiej jest zjeść małą ilość bekonu, lub go przechować.

Wegetarianie jednak nie muszą się martwić tak do końca, ponieważ nie dotyczy to wszystkich warzyw. Wołowina nadal jest dużo bardziej toksyczna dla środowiska niż większość warzyw. Natomiast kurczak i wieprzowina są zdrowsze niż bakłażan lub seler, ponieważ zużywają mniej surowców naturalnych w procesie wzrostu.

WHO jednak zaleca zdrową dietę opartą na owocach morza, warzywach i nabiale, która z kolei pobiera ze środowiska o 38% więcej energii niż dieta, która jest oparta na mięsie.

Zwrócicie na to uwagę planując swoje kolejne posiłki?Zobaczcie także:Foto: Thinkstock

Dodał(a): Natalia , Czwartek 07.01.2016 (aktualizacja: 2016-01-07)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Anonim
Ja miałam trądzik nie zależnie pd diety :) Ale tak jak tobie mi też qcera pomogła, myślałam że nie uporam się z tym, ale trzeba trochę cierpliwości.
Dodano: 2016-01-13 19:57:03 Zgłoś nadużycie
Anonim
Jak się odchudzasz tak jak ja to proponuje włączyć do kuracji figurena slim, po tym jak włączyłam ten preparat moje odchudzanie znacznie przyśpieszyło
Dodano: 2016-01-08 12:17:01 Zgłoś nadużycie
Anonim
dla mnie przede wszystkim dobra dieta = dobra cera. niestety kiedy tylko pozwolę sobie na czekoladę czy fast food od razu pojawiają się wypryski :( moim stałym bohaterem walki z trądzikiem jest qcera i właśnie zbilansowana dieta :) ale oprócz tego, że cera wygląda lepiej czuję się lżej i tak promienniej gdy jem zdrowo :)
Dodano: 2016-01-08 10:08:05 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×