Jak nauczyć dziecko picia czystej wody? cz. 1.

Rodzice często zastanawiają się jak nauczyć swoją pociechę picia wody. Wychowanie małego smakosza wody może być proste, a przede wszystkim możliwe, niezależnie od wieku dziecka! Najlepiej metodą małych kroków, bo już jedna szklanka wody dziennie robi różnicę!

dzieckoiwodamain.jpg


1. Zacznij jak najwcześniej!

Preferencje żywieniowe i akceptacja lub jej brak nowych smaków rozwija się w okresie niemowlęcym. Warto wówczas przyzwyczajać dzieci do neutralnego smaku wody. Ale czas na naukę zdrowych nawyków jest dobry w każdym momencie!

2. Nie zakładaj, że dziecko nie lubi wody

Daj maluchowi szansę polubić wodę i wybierać ją do picia. Upodobania smakowe dzieci często zależą od otoczenia, a nie ich własnych preferencji. Założenie, że dziecko woli to co słodkie i w kolorze wcale nie musi być słuszne i uzasadnione.

3. Pilnuj, by woda była zawsze blisko

Badania potwierdzają, że pijemy nie tylko chętniej, ale też więcej, gdy napój znajduje się w zasięgu ręki. To prosty i skuteczny trik, do szybkiego wykorzystania. Niech woda będzie zawsze na stole w kuchni lub na biurku w pokoju dziecka. 

4. Wprowadzaj wodę stopniowo i chwal za jej picie

Kształtowanie zdrowych nawyków to prawdziwe wyzwanie. Najważniejsze by zacząć i nie poddawać się. Wykorzystaj każdą okazję na podanie chociaż łyka wody i chwal za jego wypicie. Małe porcje i regularne nawadnianie jest bardziej efektywne niż wypicie od razu szklanki wody.

5. Sukcesywnie zmniejszaj zawartość cukru w napojach

Warto sprawdzać zawartość cukru na etykiecie kupowanych produktów i wybierać te o mniejszej jego zawartości. Można też rozcieńczać wodą soki i w ten sposób zmniejszać preferencję słodkiego smaku.

Drugą część artykułu znajdziesz tutaj.

źródło: mat. prasowe, zdjęcie: Thinkstock  


Dodał(a): Katarzyna Rydz-Korzenecka , Sobota 22.04.2017 (aktualizacja: 2017-04-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Nigdy nie widziałam aż tyle błędów w 1 artykule. WSTYD!
Dodano: 2017-08-16 23:08:08 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×