Jak palenie zmienia twarz?

Nie od dzisiaj wiadomo, że nikotyna niszczy skórę, lecz nic tak nie dociera do człowieka, jak fakty widoczne gołym okiem. Zapoznajcie się z materiałem, który przygotował serwis BuzzFeed.

Jak palenie zmienia twarz?

W mediach i nie tylko głośno się podkreśla, że palenie tytoniu niszczy nasze zdrowie, co odbija się m.in. na wyglądzie.

Nikotyna szkodzi tak samo czynnym, jak i biernym palaczom. Nałogowe sięganie po papierosy skutkuje uszkodzeniem skóry i szarą, pozbawioną blasku, zgrubiałą cerą, ponieważ ta nie dostaje tyle tlenu ile potrzebuje. Skutki działania nikotyny odczuwają także zęby, które stają się żółte, podobnie jak paznokcie. Włosy z kolei są bardziej łamliwe. Palacze posiadają także nieświeży oddech.

Zobaczcie także: Wskazówki od byłych palaczy


Jednak nic tak nie daje do myślenia, jak skutki które możemy zauważyć gołym okiem na drugiej osobie. Dlatego też postanowiono przeprowadzić pewien eksperyment, w który to wzięła udział trójka ochotników.
Doświadczenie prowadziła dyrektor Poradni Uzależnień w Mayo i profesjonalna charakteryzatorka.

Chciały one pokazać, jak zmieni się wygląd ochotników, jeżeli ci nie przestaną palić. Ekspert służył fachową poradą, a wizażystka przygotowała odpowiednie stylizacje, które pokazywały zmiany nikotynowe, jakie wystąpią na twarzy.

Zobaczcie także: Kiedy kobietom najtrudniej jest rzucić palenie?

Jeżeli regularnie palimy, nasza skóra może wyglądać nawet o 20 lat starzej. Nie bez znaczenia jest też ilość papierosów.
W eksperymencie wziął udział Michael, który dziennie wypala 2 paczki, Edd, który pali tylko raz na jakiś czas, kiedy ma ku temu okazję, oraz Meredith, która pali po 3-4 papierosy dziennie.

Jaka była reakcja ochotników, którzy zobaczyli, jak będą wyglądać za kilka lat, jeżeli nie przestaną palić? Największą uwagę zwrócili na zęby, ale reszta także nie pozostała niezauważona.

Zobaczcie nagranie z tego ciekawego eksperymentu. Mamy nadzieję, że i wam da ono do myślenia.
Zobaczcie także:Źrodło: BuzzFeed
Foto: YouTube/BuzzFeedVideoDodał(a): Natalia , Piątek 04.09.2015 (aktualizacja: 2015-09-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Anonim
nikotyna tez przyspiesza siwienie wlosow ?
Dodano: 2015-09-08 21:03:55 Zgłoś nadużycie
Anonim
paulina1525 - allegro, zapraszam :)
Dodano: 2015-09-08 15:46:28 Zgłoś nadużycie
Anonim
Rzeczywiście, ludzie którzy nie palą w ogóle się nie starzeją !
Dodano: 2015-09-07 22:27:59 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×