Jak pić kawę, by nam nie szkodziła?

Kawa to coś, bez czego wielu z nas nie wyobraża sobie dnia. Jak ją pić, by przy okazji nie szkodziła naszemu zdrowiu? Oto kilka rad.

picie kawy.jpg

Jak pić kawę, by nam nie szkodziła?

 

Są ludzie, którzy bez porannej kawy nie są w stanie normalnie funkcjonować. Filiżanka na początek dnia jest ich codziennym rytuałem. 

Rodzajów kawy jest wiele i z pewnością każdy z miłośników ma swój ulubiony. Jednak czy jest to espresso, latte, czy zwykła kawa z mlekiem, są pewne wytyczne co do jej picia, których powinniśmy przestrzegać. Dlaczego? Właśnie po to, by kawa nie szkodziła naszemu zdrowiu.

Zobacz też: CO O TOBIE MÓWI KAWA, KTÓRĄ PIJESZ? 

Mocna czarna kawa nie jest z pewnością czymś, co jest delikatne dla naszego żołądka. Jeśli więc nie mamy nic przeciwko, warto dodać odrobinę mleka, czy śmietanki, by napój stał się nieco łagodniejszy.

 

Jeśli jednak nasza ulubiona kawa to ta, która jest czarna jak smoła, warto pamiętać, by nie pić jej w zbyt dużych ilościach lub zbyt mocnej, gdyż nie wpływa to dobrze na naszą wątrobę.

Ważne jest także, by trzymać się zasady, że kawy nie pijemy na czczo. Kiedy filiżanka kawy ląduje na pusty żołądek, związki, które się w niej znajdują podrażniają jego błonę śluzową i powodują zwiększone wydzielanie soków trawiennych. To z kolei jest prostą drogą do problemów z nadkwasotą, częstą zgagą, czy z wrzodami żołądka.

Zobacz też: DLACZEGO KAWA NIE ZAWSZE DZIAŁA TAK SAMO I NIE POBUDZA KAŻDEGO? 

Jeżeli picie kawy jest jedną z pierwszych czynności, które wykonujemy po przebudzeniu, niech będzie to połączone z pożywnym śniadaniem, to znacznie obniży ryzyko występowania wymienionych wcześniej problemów.

Kawa pita w rozsądnych ilościach i z głową, może być naprawdę dużą przyjemnością nie tylko dla naszych kubków smakowych, ale także dla naszego zdrowia.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Sobota 25.04.2015 (aktualizacja: 2015-04-25)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Gray Moka
Omlet z owocami lub miodem i do tego pyszna kawa - przepis na dobry początek dnia. Zapraszam - http://www.graymoka.pl/kawy!
Dodano: 2016-04-23 22:25:31 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×