Jak pracuje serce osoby uzależnionej od kokainy?

Wiele się mówi o szkodliwości narkotyków, lecz nie da się ukryć, że najbardziej bierzemy pod uwagę naoczne argumenty. Zobaczcie zatem nagranie, na którym zarejestrowano pracę serca osoby, która była uzależniona od kokainy.

Jak pracuje serce osoby uzależnionej od kokainy?

Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się, czy zażyć kokainę, mamy nadzieję, że to nagranie skutecznie was do tego zniechęci. Przedstawia ono serce mężczyzny, który przez 15 lat był uzależniony od tego narkotyku. Jest ono powiększone, a po wyjęcie z organizmu bije jeszcze 25 minut, kiedy to organ u zwykłego człowieka powinien bić ok. minutę.

Zobaczcie także: Jak sprawdzić, czy dziecko bierze narkotyki?

Wydawać by się mogło, że skoro serce nadal bije, to może normalnie funkcjonować, ale dr Klaus Witte, kardiolog z ze szpitala w angielskim Leeds twierdzi, że: Pacjent potrzebował natychmiastowego przeszczepu. Poza tym serce bije w sposób, który uniemożliwia utrzymanie przy życiu . (...) Biorąc kokainę poczujesz nagły przypływ adrenaliny. To będzie ekscytujące i sprawi, że poczujesz się jakbyś był królem świata .Ale ryzyko jakie niesie za sobą zażywanie kokainy, zupełnie nie jest tego warte – tłumaczy dr Klaus Witte.

Jak wynika z danych amerykańskiej organizacji American Heart Association, która bada choroby serca, w Stanach Zjednoczonych blisko 15 tys. osób rocznie umiera przez kokainę. Jej przedawkowanie grozi właśnie poważnymi chorobami serca.Zobaczcie nagranie, które pokazuje serce osoby uzależnionej od kokainy:
Zobaczcie także:Źródło: Daily Mail
Foto: Shutterstock/ YouTube - jokamedia

Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Piątek 24.07.2015 (aktualizacja: 2015-07-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×
  • Pomóż znajomym z nałogiem!

    Pomóż znajomym z nałogiem!

    Celem kursu jest nauczanie rozpoznawania uzależnień i sposobów pomocy uzależnionym. Wiedza lekarzy kierujących zespołem o uzależnieniach oraz o możliwościach fachowej pomocy sprzyja… czytaj więcej