Jak przyspieszyć wystąpienie miesiączki?

Zapewne niejedna z was zna to uczucie, kiedy długo planuje jakieś wydarzenie, a potem się okazuje, że wypada ono właśnie wtedy, kiedy prawdopodobnie pojawi się okres. Jak zmienić jego termin domowymi sposobami, aby wystąpił wcześniej? Mamy dla was kilka porad.

Jak przyspieszyć wystąpienie miesiączki?

Okres potrafi mocno pokrzyżować nasze plany. Kiedy nastawiamy się na ważne wydarzenie, najlepiej nie obawiać się, że przypadnie miesiączka i wszystkie z nią związane dolegliwości. Mamy dla was porady, co zrobić aby okres przyszedł wcześniej i spokojnie minął do ważnych, planowanych chwil w życiu.

1. Gorąca woda


Okres przyspieszy gorąca kąpiel w wannie, a także masaż ciepłą wodą, polegający na polewaniu brzucha właśnie strumieniem wody. Pomoże to wam się rozluźnić, zrelaksować. Z tego sposobu możecie doskonale skorzystać także pod prysznicem.

Zobaczcie także: Seks podczas miesiączki

2. Alkohol


Dzięki niewielkiej ilości np. czerwonego wina (nie mówimy o upiciu się, a o np. kieliszku wina) poprawi się nasze samopoczucie, rozluźnimy się, a mięśnie ulegną rozkurczeniu, naczynia krwionośne rozszerzą się.

3. Herbaty


Herbaty z czarnej malwy, imbiru, dziurawca albo nagietka posiadają właściwości rozkurczające. Dostaniemy je głównie w sklepach zielarskich, choć coraz śmielej pojawiają się także na półkach w marketach.

4. Aktywność fizyczna


Ćwiczenia i jogging to nie tylko doskonały sposób na pozbycie się zbędnych kalorii, ale także na przyspieszenie wystąpienia okresu. Najlepiej sprawdzą się skłony, brzuszki, bieg, joga.

Zobaczcie także: Gdy okres nie przychodzi

5. Seks


Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak doskonale nas rozluźnia stosunek płciowy. Warto oddać mu się bez reszty, co często przyspiesza wystąpienie okresu, ale nie martwcie się, raczej nie przyjdzie on dokładnie w tym momencie.

6. Tabletki hormonalne


Jeżeli zależy wam na przesunięciu okresu, po prostu skonsultujcie się z ginekologiem, który przepisze wam odpowiednie leki.

7. Aspiryna


Ten lek rozrzedza krew powodując krwawienie, lecz zdecydowanie nie polecamy tego sposobu, ponieważ jak z każdym farmaceutykiem, należy uważać z jego stosowaniem, aby nie doszło do np. krwotoku. 

Można też oczywiście połączyć wszystkie te sposoby, np. najpierw poćwiczyć, potem wypić herbatę, albo kieliszek czerwonego wina, wziąć gorącą kąpiel i położyć się spać pod ciepłą kołdrę. 

Trzeba jednak pamiętać, że żaden z tych sposobów nie daje 100% pewności, że miesiączka przyjdzie szybciej. Najlepsze efekty są rejestrowane przy stosowaniu tabletek hormonalnych.


Jak wy sobie radzicie z tym "problemem"?

Zobaczcie także:Foto: Shutterstock

Dodał(a): Natalia , Poniedziałek 24.08.2015 (aktualizacja: 2015-08-25)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
To raczej chodzi o przyspieszenie o kilka godzin, np. wieczorem "zbiera się" na okres, są wszystkie objawy.
Dodano: 2015-08-26 07:56:16 Zgłoś nadużycie
Anonim
Tak, zqjebiste porady napisane przez jakiegoś osła,który nie ma pojęcia jak bardzo może to być niebezpieczne dla zdrowia kobiety! Najbardziej debilny artykuł jaki widziałam! Proponuję przeszczep mózgu, może pomoże...
Dodano: 2015-08-26 07:36:10 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×