Jak rzucić palenie? Oto 6 pomocnych kroków

Wiele osób nie raz próbowało już rzucić palenie. Nie jest to proste, ale można sobie w tym pomóc jeśli będziemy pamiętać o pewnych drobnych, choć istotnych krokach. Oto one.

palenie.jpg

Jak rzucić palenie? Oto 6 pomocnych kroków

Palenie to bardzo zdradliwy nałóg, z którym bardzo trudno się rozstać. Jeśli jednak będziemy przestrzegać kilku naprawdę prostych kroków będzie nam znacznie łatwiej pożegnać się z papierosami raz na zawsze. Zobaczcie o czym warto pamiętać. 

Zdrowe przekąski

Bardzo często jesteśmy uzależnieni nie tylko od samej nikotyny, ale także od tego, by mieć coś w ustach. Aby nieco oszukać mózg, niektórzy starają się pić przez słomkę różne napoje i twierdzą, że pomaga im to zaspokoić potrzebę sięgnięcia po papierosa. Zdrowe przekąski, takie jak marchewka czy inne warzywa także są dobrym pomysłem.

Zobacz też: PALENIE ZABIJA WIĘCEJ OSÓB NIŻ DO TEJ PORY PRZYPUSZCZANO? OTO NAJNOWSZE BADANIA 

Częste mycie zębów

Jednym z argumentów, który przekonuje do rzucenia palenia jest fakt, że zapach z naszych ust znacznie się poprawia po odstawieniu nikotyny. Jeśli będziemy częściej myć zęby, zapach świeżej pasty z naszych ust będzie nam przypominał, że jeśli sięgniemy po papierosa cały efekt zniknie.

 

regularny Trening

Regularne ćwiczenia to bardzo dobry pomocnik przy rzucaniu nie tylko nałogu palenia. Podczas treningu w naszym organizmie uwalniają się endorfiny, które pomagają zmniejszyć stres i zapomnieć o głodzie nikotynowym, który Cię dopada. Regularny trening to zatem nie tylko skuteczny sposób na szczupłą sylwetkę, ale także na rzucenie palenia.

Zajęte ręce

Kiedy staramy się rzucić palenie bardzo często czujemy brak trzymania czegoś w rękach. Dobrze jest zaopatrzyć się w jakąś małą zabawkę, piłeczkę, czy inny element, które zajmie nasze ręce i odpędzi chęć sięgnięcia po papierosa tylko dlatego, by zając czymś ręce.

Zobacz też: KIEDY KOBIETOM NAJTRUDNIEJ JEST RZUCIĆ PALENIE? 

działanie kofeiny

Kofeina pobudza i często sprawia, że stajemy się nerwowi, a co za tym idzie zwiększa się chęć sięgnięcia po papierosa. Jeśli chcemy skutecznie rzucić palenie najlepiej jest zmniejszyć nieco dzienną dawkę kawy, gdyż może się to okazać bardzo dużą pomocą.

Azyl

Dobrze jest mieć miejsce, w które uciekniemy, gdy dopada nas ogromna chęć zapalenia i co ważniejsze, w którym nie będą czyhały na nas pokusy. Takim miejscem może być dom, który stanie się "strefą bez dymu" lub nawet jedno pomieszczenie.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Środa 22.04.2015 (aktualizacja: 2015-04-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×