Jak się uspokoić - 6 sposobów

Obecnie wiele kobiet przeżywa codzienny stres, a wynika to przede wszystkim z narastającego tempa życia. Praca, wychowywanie dzieci, miłość, rodzina, te wszystkie czynniki dają szczęście, ale są również podstawowymi źródłami twojego lęku.

głowne.jpg

Nigdy więcej stresu!

Przedstawiamy 5 sposobów na niwelowanie stresu i prawdziwy relaks:

1.  Herbata z walerianą - ukoi nerwy i stres, a dzięki niej spokojnie zaśniesz. Waleriana jest naturalnym reduktorem niepokoju i pomaga przespać całą noc. Niestety ma pewną wadę - nieprzyjemny zapach, co może być odpychające.

2. Rumianek - jest świetnym, smacznym i zdrowym sposobem na uspokojenie.

3. Ćwiczenia - wystarczy, że poświęcisz na nie 30 minut dziennie. Nie ma znaczenia jaki to będzie
rodzaj ćwiczeń: pływanie, bieganie, boksowanie czy maszerowanie. Trening pozwoli ci na pozbycie się
negatywnych myśli, a wysiłek fizyczny unormuje twoje tętno.

4. Zapach lawendy - ta roślina jest piękna, ale oprócz walorów estetycznych jej łagodny zapach pomaga się zrelaksować. Jeśli jesteś zdenerwowana, możesz wypełnić pomieszczenie, w którym się znajdujesz olejkiem lawendowym i wziąć kilka głębokich wdechów. Ukoi to skołatane nerwy i spowoduje, że poczujesz się błogo.

5. Dieta - oczywiście, że ma ogromne znaczenie. Stres może być napędzany przez nieodpowiednie odżywianie lub nieregularne posiłki. Sprawdź, czy twoje jedzenie jest bogate w kwasy omega-3, które pomogą w ochronie serca i mózgu, oraz walką z lękiem i depresją.

6. Zaciskanie mięśni - aby skutecznie się odstresować przed ważnym wydarzeniem, przykucnij i postaraj się zacisnąć wszystkie mięśnie. Jest to metoda rekomendowana przez specjalistów od wizerunku i stosuje się ją przed ważnym wystąpieniem.

Żyj bezstresowo!

Źródło: MilionKobiet.pl

Foto: ShutterstockDodał(a): Justyna Nowosielecka , Piątek 05.09.2014 (aktualizacja: 2014-09-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
Stres - tak moglabym mieć na drugie….. Bieganina od rana do wieczora, praca mnie wykańcza, ciągle jakieś kłopoty finansowe.... Marzy mi się urlop - w samotności! Ale niestety, rzeczywistość jest inna. Dlatego wspomagam się suplementami diety. Nie uważam, że mogą uzależniać, to ziołowe, naturalne preparaty. W niektórych o tym najbogatszym składzie są składniki, zapewniające dwukierunkowe działanie - np. Nervocalm, który ostatnio zakupiłam i przetestowałam. Wycisza, ale daje też siłę do działania. Jest ok, polecam.
Dodano: 2014-11-17 16:03:08 Zgłoś nadużycie
Anonim
dodałabym jeszcze melisę
Dodano: 2014-09-05 19:36:42 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×