Jak skutecznie rzucić palenie? Oto nowe wyniki badań

Sposobów na rzucanie palenia jest wiele. A może by tak wykorzystać do tego specjalną aplikację? Badania pokazują, że może to być jedna z bardziej skutecznych metod, zobaczcie.

jak rzucić palenie.jpg

Jak skutecznie rzucić palenie? Oto nowe wyniki badań

 

Z rzucaniem palenia zmaga się naprawdę duża liczba osób. Dostępnych sposobów jest wiele, jednak nie każdy z nich daje oczekiwane efekty.

Najważniejsze w rzucaniu palenia jest podjęcie świadomej decyzji o tym, że naprawdę chce się zerwać z nałogiem. Kiedy już jesteśmy naprawdę zdecydowani, możemy szukać odpowiedniej opcji wsparcia, a opcji tych jest naprawdę wiele - która z nich jest najskuteczniejsza?

Zobacz też: JAK RZUCIĆ PALENIE? OTO 6 POMOCNYCH KROKÓW 

Naukowcy z University of Waterloo w Kanadzie przeprowadzili eksperyment i okazało się, że specjalna aplikacja "Break It Off" może okazać się jednym z najskuteczniejszych pomocników w rzucaniu palenia.

 

Po trzech miesiącach badań aż 1/3 użytkowników tej formy wsparcia, rozstała się z nałogiem. Był to najlepszy wynik w porównaniu do innych form, między innymi takich, jak korzystanie z infolinii pomagającej rzucić palenie. 

Skuteczność tej opcji naukowcy przypisują codziennej aktualizacji statusów o postępach w zerwaniu z nałogiem. Aplikacja wspiera motywację rzucającego dzięki statystykom, które pokazuje.

Zobacz też: PALENIE ZABIJA WIĘCEJ OSÓB NIŻ DO TEJ PORY PRZYPUSZCZANO? OTO NAJNOWSZE BADANIA 

Dzięki niej palacz może się dowiedzieć nie tylko jak długo już nie pali, ale także ile do tej pory zaoszczędził na tym pieniędzy, a możliwość publikowania tego na portalach społecznościowych, gdzie także nasi znajomi mogą śledzić nasze postępy - to kolejna dawka motywacji. 

Jeśli zatem metody, które dotąd były przez nas stosowane nie zadziałały, może warto rozważyć tę nowoczesną opcję.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Piątek 12.06.2015 (aktualizacja: 2015-06-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×