Jak sobie poradzić z brzydkim zapachem z ust?

Oddech również jest naszą wizytówką. Nikt nie chce czuć nieprzyjemnego zapachu, który wydobywa się z ust rozmówcy. Zobacz, jak sobie radzić z tym problemem.

Jak sobie poradzić z brzydkim zapachem z ust?

Jak sobie poradzić z brzydkim zapachem z ust?


Zdecydowanie milej nam się rozmawia, czy ogólnie przebywa w towarzystwie osoby, która ma świeży zapach z ust, lecz nie zawsze mamy taką możliwość. Zdarza się, że naszemu rozmówcy towarzyszy nieprzyjemny zapach. Jest tego kilka powodów, lecz również kilka sposobów na poradzenie sobie z tym problemem. Zobacz, co zrobić aby nie krzywdzić otoczenia swoim oddechem.

Przede wszystkim brzydki zapach z ust może być spowodowany zepsutym zębem, lub innymi zmianami w obrębie jamy ustnej. W celu jego zniwelowania należy niezwłocznie udać się do stomatologa.

Podstawą walki z nieprzyjemnym zapachem jest mycie zębów, które powinno odbywać się po każdym spożytym posiłku, lecz jeżeli nie mamy takiej możliwości, warto to robić co najmniej dwa razy dziennie. Przy tej czynności warto również umyć język, na którym też gromadzą się bakterie. Im więcej białego nalotu na języku, tym więcej bakterii - zwróć uwagę aby po myciu miał różową barwę. Dobrą alternatywą w ciągu dnia jest też krótkotrwałe żucie gumy.

Jak sobie poradzić z brzydkim zapachem z ust?

Jak sobie poradzić z brzydkim zapachem z ust?


Przyczyną może być również zbieranie się w szczelinach zębów resztek jedzenia, dlatego tak ważne jest używanie nici stomatologicznych, które dotrą w miejsca, gdzie nie ma szans na dotarcie szczoteczki do zębów.

Kolejną przyczyną brzydkiego oddechu może być zbyt mała ilość śliny, czyli suchość w ustach. Ślina działa bakteriobójczo, zatem kiedy jej brakuje, rozwijają się bakterie powodujące nieświeży zapach. W celu zwiększenia ilości śliny sięgnij po gumę do żucia, lub cukierka - najlepiej o smaku mięty.

Nie zapominajmy, że również to, co jemy ma wpływ na nasz oddech. Nawet z bardzo dużej odległości jesteśmy w stanie wyczuć, że ktoś spożywał czosnek, czy cebulę, więc lepiej unikajmy tych produktów, kiedy wiemy, że przyjdzie nam z kimś rozmawiać.

Brzydki zapach z ust może wynikać również z chorób przewodu pokarmowego, dlatego też, jeżeli nie działają żadne środki, warto ten problem skonsultować z lekarzem.


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Piątek 10.01.2014 (aktualizacja: 2014-01-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Lena82
U mnie brzydki zapach z ust świadczył o grzybicy w układzie pokarmowym. Odstawienie słodyczy, alkoholu i białego pieczywa oraz kuracja orungalem i provagiem rozwiązała problem. Probiotyk stosuje nadal raz w miesiącu przez 10 dni, w ramach profilaktyki, nie chciałabym żeby sytuacja się powtórzyła, szczególnie że lubię słodycze i nie mogę całkowicie z nich zrezygnować.
Dodano: 2014-01-24 10:29:23 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×