Jak ulżyć sobie w bólu domowymi sposobami? Oto recepta

Najczęściej dopada nas ból głowy, gardła albo brzucha. Zamiast faszerować się lekami, które niszczą wątrobę, spróbuj zastosować domowe metody, które pomogą Ci zwalczyć ból.

skuteczny_sposób_na_ból.jpg

Jak ulżyć sobie w bólu domowymi sposobami? Oto recepta

 

Ból może być naprawdę uciążliwą dolegliwością. Tabletki, które mają nam pomóc z nim walczyć niestety oprócz eliminacji bólu obciążają także znacząco naszą wątrobę. Istnieją jednak domowe sposoby, które mogą pomóc skutecznie rozprawić się z bólem.

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że na różne rodzaje bólu stosujemy różne rozwiązania. Najbardziej popularnymi dolegliwościami bólowymi, które mogą przeszkadzać w normalnym funkcjonowaniu są ból głowy, zęba czy brzucha. To właśnie na nie uskarża się najwięcej ludzi. Mamy dla was zatem kilka domowych sposobów, które ulżą wam w cierpieniach, a nawet może całkowicie wyeliminują ból.

Zobacz też: JAK ZMNIEJSZYĆ BÓL GARDŁA? 

Ból głowy

Zanim chwycimy po tabletki przeciwbólowe, spróbujmy odpowiedzieć sobie na pytania o rzeczy, które choć są podstawą, często zdarza nam się o nich zapomnieć.

Gdy dopada nas ból głowy powinniśmy pamiętać o tym, by pić dużo wody niegazowanej, by płyny w naszym organizmie się uregulowały. Długi spacer czy relaksująca kąpiel też mogą się okazać skutecznym lekiem. Jeśli jednak to nie załagodzi naszego bólu możemy sięgnąć  po:

  • kawę zmieszaną z połową soku z cytryny
  • łyżkę oliwy lub oleju wymieszać z kroplą olejku miętowego i nacierać przygotowaną miksturą skronie.
sposób_na_ból_gardła.jpg
Ciepła herbata z miodem może naprawdę uśmierzyć ból gardła

Ból gardła

Kiedy dopada nas ból gardła powinniśmy przede wszystkim zadbać o to, by dobrze je nawilżać. Zapewnimy to sobie poprzez picie dość dużych ilości ciepłej wody. Bardzo dobrze sprawdzi się także herbata z imbirem, cytryną oraz miodem. Gardło powinno być także ogrzane, więc nie zapominajmy o szaliku lub chustce. Jeśli jednak takie działania nie przynoszą ulgi można spróbować następujących sposobów:

  • ugotować nasiona lnu i pić je 3 razy dziennie
  • często płukać gardło roztworem z wody utlenionej lub naparem z rumianku
  • jeść ciepły kisiel
Zobacz też: FAKTY I MITY NA TEMAT PRZEZIĘBIENIA I GRYPY

Ból brzucha

Problem ten często dotyczy nie tylko dorosłych ale również dzieci, którym nie podamy zwykłej tabletki przeciwbólowej. Warto zatem zastosować metody, które uśmierzą ból dziecka, ale także i dorosłego. Przy klasycznym bólu brzucha dobrze jest go delikatnie wymasować zgodnie z ruchem wskazówek zegarka. Jeśli jednak sam masaż nie wystarczy można spróbować takich metod:

  • przygotować ciepły okład z ogrzanego ręcznika, jeśli ktoś nie posiada termofora
  • pić zaparzone siemię lniane
  • na łyżeczkę cukru wylać kilka kropel miętowych i ssać aż cukier rozpuści się w buzi


Choć wszystkie te sposoby są bardzo proste i z pewnością nie jeden był wam już znany, warto przypomnieć sobie jak z bólem radziły sobie kiedyś nasze mamy i babcie. Dobrze jest czasem odciążyć wątrobę i zrezygnować z przeciwbólowych tabletek, które wcale nie są tak skuteczne jak nam się wydaje. Przytoczone sposoby nie wymagają od nas ani dużego nakładu pracy, ani także wysiłku, dlatego warto choć spróbować ich skuteczność.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Poniedziałek 22.12.2014 (aktualizacja: 2014-12-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×