Jak usłyszeć sygnały wysyłane przez ciało?

Twoje ciało najlepiej czuje, czego potrzebujesz. Słuchaj go jak najczęściej!

sluchaccialaaaa.jpg

Twoje ciało cały czas wysyła Ci sygnały- czasami są to dobre dobre nowiny, a niekiedy alarmujące znaki. Mimo że marzysz o wyjściu ze znajomymi, coś dzieje się z Twoim ciałem i postanawiasz zostać w domu. Czasami zdarza się i tak, że mimo wyspania i dobrego samopoczucia, nie jesteś w stanie nic zrobić i tracisz cały dzień. Czy na pewno jest to strata? Nie! W ten sposób spełniasz potrzeby swojego ciała, które pragnie chwili odpoczynku. Jak nauczyć się rozumieć własny organizm?

Spójrz sobie w oczy

"Oczy są zwierciadłem duszy"- to powiedzenie słyszysz wielokrotnie, jednak nie zastanawiasz się głębiej nad jego znaczeniem. Tymczasem wielu psychologów twierdzi, że to własnie oczy najlepiej ukazują stan naszego zdrowia- nie tylko fizycznego. Oczy osób chorujących na schizofrenię charakteryzują się ogromną pustką... To właśnie w nich ujrzysz depresję, ale i ogromne szczęście. 

Posłuchaj

Jak słyszysz swój oddech? Jest przerywany, płytki i ciężki? Oznacza to, że natychmiast potrzebujesz momentu dla siebie. Oddychanie to najważniejsza czynność dla każdego z nas. Jeśli oddychasz spokojnie, a Twoje całe ciało wypełnia się powietrzem, prawdopodobnie jesteś szczęśliwa. Zachowaj ten stan!

ZAUFAJ

Czujesz, że nie masz siły pracować do późna, a mimo to decydujesz się na kolejną kawę, zamiast kilku godzin snu? Jak często zdarza Ci się robić coś, na co tak naprawdę nie masz ochoty, "ale musisz"? Twoje ciało prędzej czy później zacznie się buntować. Oczywiście, w niektórych sytuacjach nie masz wyjścia, jednak na pierwszym miejscu powinnaś stawiać swoje zdrowie. Zaufaj temu, co mówi do Ciebie Twoje ciało. Nie zawsze to Ty musisz mieć rację :). 

Im wcześniej zaczniesz słuchać tego, co Twój organizm ma Ci do powiedzenia, tym szybciej odzyskasz siły, których teraz bardzo często Ci brakuje. 

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Czwartek 18.05.2017 (aktualizacja: 2017-05-18)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×