Jak wygląda rak piersi? Zobaczcie udostępnione zdjęcie, które stało się hitem Internetu

Kobieta, która odkryła u siebie raka piersi pokazała swoje zdjęcie ku przestrodze dla innych. Zobaczcie, czy nie widzicie podobnych zmian u siebie.

nowotwór piersi.jpg
Wiele kobiet bagatelizuje problem raka piersi uważając, że ich on nie dotyczy. W Polsce i na świecie przeprowadza się wiele akcji uświadamiających kobietom, jak ważna jest profilaktyka, np. Avon Walk, lecz ciągle mamy problem z badaniem piersi.

Lisa Royle także należała do kobiet, które nie mają pojęcia o tym, że chorują na raka piersi. Pewnego razu jednak odkryła dołki na piersi, które okazały się właśnie nowotworem. Kobieta musiała poddać się mastektomii, lecz kilka dni przed zabiegiem sfotografowała swoją chorą pierś, a zdjęcie umieściła na Facebooku, aby uświadomić inne kobiety na całym świecie.

Zobaczcie także: Mammografia to tylko 15 minut!

Nigdy nie sądziłam, że opublikuję na Facebooku zdjęcie piersi, ale stwierdziłam, że to zrobię, zanim zostanie odcięta w przyszłym tygodniu. Więc jest tutaj... oto co znalazłam na mojej piersi. Bardzo subtelne wgłębienia pod spodem, które można łatwo przegapić w porannym pędzie. Proszę, znajdź czas i obejrzyj swoje piersi. To może uratować ci życie.

rak piersi.jpg

Foto: Facebook Lisa Royle


Na odzew Internautów nie trzeba było długo czekać. Fotografia została udostępniona ponad 55 tysięcy razy. Lisa z kolei przeszła operację i powoli dochodzi do zdrowia.

Zobaczcie także: Kobieta karmi dziecko piersią po tym, jak w czasie ciąży przeszła mastektomię

Siostra kobiety, Claire postanowiła zorganizować zbiórkę pieniędzy, która jest wyrazem wdzięczności za to, co zrobiła Lisa umieszczając zdjęcie chorej piersi na portalu społecznościowym.

My także uważamy, że to był bardzo dobry krok.

Czy wy już obejrzałyście swoje piersi?Zobaczcie także:Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock/ Facebook Lisa Royle
Dodał(a): Natalia , Czwartek 21.05.2015 (aktualizacja: 2015-05-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
szkoda, że zdjęcie robione kalkulatorem
Dodano: 2015-06-19 18:53:06 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×