Jak wzbogacić wodę w magnez?

Przy obecnym tempie życia wiele osób boryka się z niedoborem magnezu. Zobaczcie, jak w prosty sposób uzupełnić ilość tego pierwiastka w naszym organizmie!

Jak wzbogacić wodę w magnez?

Jak wzbogacić wodę w magnez?


Współczesna kobieta pije dużo kawy, żyje w ciągłym stresie, a także czasami pali papierosy jako sposób na chwilę relaksu lub okazja na przerwę w pracy. Ciągle gdzieś biegniemy - dom, dzieci, kariera i praca, a do tego wszechogarniające promowanie szczupłej sylwetki sprawia, że prawie zawsze jesteśmy na diecie… To wszystko w dużej mierze powoduje, że w naszym organizmie jest coraz mniej magnezu. Pojawia się pytanie: jak w najlepszy sposób uzupełnić te braki?

W celu wyrównania niedoborów tego pierwiastka bardzo często sięgamy po suplementy, lecz czy wiecie, że równie dobrze możemy je uzupełnić wzbogacając wodę w dodatkową porcję magnezu?! To potrójnie najlepszy sposób na zniwelowanie deficytów - łatwo, prosto i tanio. Dostarczany w wodzie magnez przyswaja się najlepiej! Wzbogacajmy więc wodę w magnez, pijmy ją do woli uzupełniając niedobory, a przy okazji dbajmy o urodę, bo jak wiemy woda nawilża i upiększa skórę oraz pomaga w walce z cellulitem.

Pewnie zastanawiacie się jak to zrobić. Marka Dafi stworzyła filtry magnezowe, które oczyszczają wodę, a jednocześnie wzbogacają ją w cenny magnez. Dzięki nim możemy korzystać z wody z kranu, co jest ekonomiczne i nie zaśmieca środowiska plastikowymi butelkami, a ponadto jeden filtr magnezowy AquaMag kosztuje jedynie kilkanaście złotych (wymieniany raz w miesiącu) i zapewnia nawet do 200 litrów czystej, smacznej wody. Bazując na tak przefiltrowanej wodzie, mamy pewność, że codzienna dieta jest bogata w magnez. Pamiętajcie, że ten pierwiastek zapobiega  arytmii i miażdżycy, obniża ciśnienie, opóźnia procesy starzenia, łagodzi skutki stresu oraz wspomaga pamięć.

Jak wzbogacić wodę w magnez?

Jak wzbogacić wodę w magnez?


Badania laboratoryjne potwierdzają, że filtr Dafi AquaMag wzbogaca wodę średio o 29,9 Mg/l cennego magnezu. Spożycie 2 litrów takiej wody zaspokaja nawet do 20% dziennego zapotrzebowania na ten pierwiastek - a więc tyle, ile zazwyczaj nam go brakuje.

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Mat. prasowe
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 25.06.2014 (aktualizacja: 2014-06-25)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (6)

Awatar
klaja20
Jestem ciekawa produktów filtrujących wodę. Czy taki dzbanek jak tu znalazłam https://strefafiltrow.pl/dzbanki-filtrujace.html naprawdę może wzbogacać wodę z kranu w magnez? I to w ilości, jaką dziennie potrzebuję ? Możecie powiedzieć, jak to działa? Przepraszam za ilość pytań, jakie zadałam, ale wolę dowiedzieć się opinii użytkowników, niż czytać artykuły w sieci.
Dodano: 2018-04-13 20:10:58 Zgłoś nadużycie
Anonim
Też mam ten filtr aquamag od Dafi , woda ma dobry smak i dostarcza magnez, tylko trzeba pamietac ze takiej wody przefiltrowanej sie nie gotuje.
Dodano: 2015-02-12 11:48:15 Zgłoś nadużycie
Anonim
Dafi to Polskie i sprawdzone produkty nie kombinowałabym z jakimiś osmozami i innymi cudami :-) zresztą blogerki go polecają http://agnieszkatestuje.blogspot.com/2014/05/aquamag-filtr-do-dzbankow-dafi.html
Dodano: 2014-07-15 16:01:11 Zgłoś nadużycie
eRzecznikMagneb6
Znaczna industrializacja świata zachodu, nowoczesne rolnictwo, przetwarzanie żywności, niezdrowe nawyki żywieniowe pozbawiają współczesnego człowieka odpowiedniej ilości magnezu - zarówno w pożywieniu, jak i w organizmie. Magnez jest pierwiastkiem niezbędnym w codziennym życiu – pomaga utrzymać równowagę elektrolitową, jest również wymagany dla utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego oraz prawidłowego funkcjonowania właściwie wszystkich procesów wewnątrzkomórkowych. Przy wyborze odpowiedniego preparatu uzupełniającego niedobory magnezu należy przede wszystkim zwrócić uwagę na formę magnezu i jej przyswajalność w organizmie – to od tego zależy, jaka ilość jonów magnezu znajdujących się w preparacie rzeczywiście zostanie wchłonięta.
Dodano: 2014-07-10 21:00:54 Zgłoś nadużycie
Anonim
Ciekawe rozwiązanie, i w ten sposób nie będzie trzeba brać żadnych suplementów magnezowych?
Dodano: 2014-07-09 16:05:40 Zgłoś nadużycie
Anonim
Nie trzeba jej w ogóle pozbawiać magnezu ;) http://www.krainawody.pl/349-filtr-green-filter-ft-line-3.html
Dodano: 2014-07-02 11:52:20 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×
  • DAFI - pij tanio i zdrowo!

    Dafi - pij tanio i zdrowo!

    8 sierpnia odbyła się konferencja prasowa polskiej marki DAFI produkującej filtry do wody. Zobaczcie, co miała na celu i jak wyglądało spotkanie. Uczestniczyły w nim nawet gwiazdy! czytaj więcej