Jak zapanować nad stresem? Poznaj 4 fundamenty wewnętrznego spokoju!

Stres to w dzisiejszych czasach nie lada problem. Zobacz, jak sobie z nim skutecznie radzić i uwolnij swoje nerwy!

mainsposobynastresmainmain.jpg

Zadbaj o odpowiednią ilość snu

Może zabrzmi to jak frazes, ale odpowiednia ilość przespanych w spokoju godzin to najlepszy sposób na zdrowe ciało i nerwy. Zadbaj zatem o to, żeby po ciężkim dniu iść jak najwcześniej spać i w ciszy, spokoju i zaciemnionym pomieszczeniu, najlepiej dobrze wywietrzonym, przespać co najmniej 7 godzin. Udowodnione naukowo zostało, że tyle godzin wystarcza dorosłej osobie, aby dobrze się zregenerowała. Spokojny sen jest świetną formą relaksu. Wszystkie problemy i stresy wydają się mieć bowiem o wiele mniejszą rangę, gdy jest się dobrze wypoczętym.  Wprowadź suplementację 

Gdy prowadzisz stresujący tryb życia, w Twoim organizmie łatwo o wypłukanie magnezu i cennych dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego witamin z grupy B. Według specjalistów, w dzisiejszym, zabieganym społeczeństwie wszyscy mamy permanentny niedobór magnezu i niekiedy również witamin. 

A zdaniem specjalistów z dziedziny naturaterapii jest nawet gorzej - według niektórych głosów, współcześni dorośli cierpią na bardzo silne niedobory magnezu i witamin - silne do tego stopnia, że ich nerwy przestają normalnie funkcjonować i ludzie ci zapadają na różnego rodzaju zaburzenia lękowe lub stany depresyjne. W grę wchodzi także niedobór witaminy D, który jest w naszym klimacie bardzo popularny. A zatem, aby lepiej radzić sobie ze stresem, do codziennej diety wprowadź więcej produktów żywieniowych zawierających magnez i witaminy z grupy B. Gdy tylko możesz, staraj się także "łapać" witaminę D w postaci kąpieli słonecznych. Możesz także suplementować sobie witaminę D3 w kapsułkach. Wygospodaruj 30 minut w ciągu dnia na wyciszenie umysłu 

Uspokajanie umysłu i duszy to nie zabobony czy wymysły, jak chcieliby niektórzy, ale autentyczna, udowodniona naukowo konieczność. Aby uciszać nerwy i umiejętnie radzić sobie ze stresem, polecamy Ci, abyś każdego dnia znalazła chociażby 30 minut dla siebie i poświęciła ten czas wewnętrznemu wyciszeniu się i naładowaniu duchowych baterii. Myślisz, że to niemożliwe, aby znaleźć tyle czasu dla siebie? Mylisz się! Wystarczy, że wyłączysz Facebooka lub Instagrama lub telewizję albo skrócisz telefoniczne plotki z przyjaciółką - i już co najmniej 15 minut zyskane. 

Takie chwile tylko dla siebie naprawdę trzeba ze swojej codzienności wygospodarowywać, bo są dla Ciebie nieocenionym oddechem w tym szalonym świecie. Gdy już znajdziesz dla siebie spokojną chwilę w odosobnieniu, wycisz się, pomódl lub pomedytuj w zależności od uznawanego światopoglądu, poczytaj książkę o duchowej tematyce lub chociaż zastanów się głęboko nad swoim życiem. Takie chwile dla siebie to świetna inwestycja we własne zdrowie psychiczne i wewnętrzny spokój. 
Codziennie zrób jedną rzecz dla siebie 

Oprócz codziennego kontaktowania się z własnym wnętrzem, w ramach radzenia sobie ze stresem, codziennie staraj się też wykonać dla siebie choć jedną przyjemną drobnostkę. Co to może być? Jednego dnia weź pachnącą, relaksującą kąpiel, innego kup sobie śliczny drobiazg. Warto też pozwolić sobie na słodką przekąskę czy przepyszną herbatę. Wszystko, co Cię choć przez chwilę ucieszy i rozluźni jest świetnym pomysłem!

zdjęcie: iStock 

Dodał(a): Katarzyna Rydz-Korzenecka , Wtorek 24.01.2017 (aktualizacja: 2017-01-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (4)

Awatar
Anonim
W takich sytuacjach najlepsza jest extraspsmina, która mnie wycisza i pozwala złapać drugi oddech. Bywają dni,kiedy bez ziołowego wsparcia nie dałabym rady spokojnie sobie ze wszystkim poradzić. Nie wszyscy jesteśmy supermenami.
Dodano: 2018-03-22 20:39:40 Zgłoś nadużycie
Anonim
Kiedy mam stres przez pracę i w żaden sposób nie mogę się uspokoić to w apteczce mam zawsze ziołowy nervomix control, który mi zawsze w takiej sytuacji pomaga na nerwy.
Dodano: 2017-07-23 19:51:24 Zgłoś nadużycie
Anonim
Ja najpełniej relaksuje się z moim narzeczonym gdy spędzamy czas w miłym hotelu najlepiej ze spa. W tym roku walentynki spędziliśmy w hotelu Lubicz w Ustce i z pewnością tam wrócimy ponieważ jest to miejsce wysokiej klasy z przemiłą obsługą.
Dodano: 2017-02-21 22:22:21 Zgłoś nadużycie
Anonim
Ja jak czuje, ze juz jestem tak zestresowana, ze nie daje rady to po prostu sie pakuje i wyjezdzam-najlepiej do jakiegos hotelu ze spa. Ostatnio bylam w hotelu Kopieniec i juz wiem, ze jest to super miejsce na tego typu wypady, idealnie urzadzone, przytulne miejsce i profesjonalne, nowoczesne spa to moja recepta na pelen relaks :)
Dodano: 2017-02-18 18:30:52 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×