Jak złagodzić objawy kataru siennego? Oto kilka naturalnych metod

Wiosna już zawitała, a wraz z nią wiele osób zaczyna odczuwać dokuczliwe dolegliwości, takiej jak katar sienny. Jak sobie z tym poradzić? Oto naturalne sposoby.

alergia.jpg

Jak złagodzić objawy kataru siennego? Oto kilka naturalnych metod

 

Alergia bardzo często w nasilonym stopniu dopada nas wiosną. To zrozumiałe, gdyż zaczynają pylić drzewa, trawy i inne rośliny, na które wiele osób reaguje od razu kaszlem, katarem i bólem głowy.

Zanim jednak sięgniemy po silne leki przeciwalergiczne warto spróbować kilku naturalnych sposobów, które mogą nam ulżyć w alergicznych dolegliwościach, bez konieczności zażywania leków na receptę. Jak złagodzić dokuczliwy katar sienny? Oto kilka domowych sposobów.

 

Pikantne potrawy

Kiedy w naszych daniach lądują pikantne przyprawy i składniki, takie jak pieprz, cebula, czosnek, czy inne dodatki odpowiedzialne za ostrość potrawy sprawiają, że drogi oddechowe stają się bardziej drożne, gdyż śluz jaki w nich zalega rozrzedza się. 

Ocet jabłkowy

Ten naturalny składnik może być z powodzeniem stosowany jako pomoc w leczeniu kataru siennego. Wystarczy wypić kilka łyżek, które można rozcieńczyć z wodą, by śluz w zatokach znacznie się przerzedził, co sprawi, że o wiele łatwiej będzie nam oddychać.

Zobacz też: KATAR ALERGICZNY – KTÓRE PYŁKI DRZEW IGLASTYCH MOGĄ GO WYWOŁAĆ? 

Naturalne jogurty

Jogurty, kefiry, czy maślanki zawierają duże ilości probiotyków, które znacząco wspomagają nasz system immunologiczny. Dzięki temu organizm łatwiej radzi sobie z alergią, a jej objawy są łagodniejsze.

Gorący prysznic

Zaraz po przyjściu do domu gorący prysznic może okazać się zbawienny. Nie tylko dlatego, że zmywamy z siebie pyłki, które wywołują u nas alergię, ale także dlatego, że para z gorącej wody pomoże udrożnić zatkane zatoki.

Zobacz też: ALERGIA NA NABIAŁ - SPRAWDŹ CZEGO MUSISZ UNIKAĆ 

Olejek eukaliptusowy

Aby złagodzić objawy kataru siennego warto natrzeć klatkę olejkiem eukaliptusowym i wdychać go. Dzięki temu zatkane drogi oddechowe udrożnią się, a stan zapalny się zmniejszy, co również przyniesie nam dużą ulgę.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl 

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Poniedziałek 20.04.2015 (aktualizacja: 2015-04-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×