Jak zmniejszyć brzuch?

Twoją największą zmorą w figurze jest zbyt duży brzuch? Zobacz, jaka może być tego przyczyna i jak sobie z tym poradzić!

Jak zmniejszyć brzuch?

Jak zmniejszyć brzuch?


Duży brzuch to problem wielu kobiet. Czasem pozostaje on prawie niezmieniony podczas różnego rodzaju diet, kiedy reszta naszego ciała zmniejsza swoją objętość. W takich właśnie przypadkach musimy skupić się na nim oddzielnie.

Najczęstszym powodem problemów z odstającym brzuchem jest nieodpowiednia dieta, która obciąża żołądek - niezdrowe i zbyt rzadkie jedzenie, ale za to w dużych ilościach. Narząd ten nie radzi sobie z dostarczanymi mu produktami, przez co nienaturalnie zwiększa swoją objętość zwłaszcza po posiłkach. Należy pamiętać, aby nie przejadać się, nie jeść ciężkostrawnych potraw, a na pewno różnica będzie zauważalna. Unikaj także potraw zawierających w swoim składzie produkty wywołujące wzdęcia, czyli np. fasolę.

Kolejną przyczyną dużego brzucha jest zatrzymanie wody w organizmie. Jest to skutek zbyt małej ilości spożywanych płynów. Wystarczy, że małymi łyczkami, ale dostarczymy do wnętrza ok. 1,5 l wody, a ta z kolei doprowadzi do naturalnego oczyszczenia organizmu, przez co my nie będziemy chodzili, jak przed wybuchem. Jeżeli jednak potrzebujesz w tym celu dodatkowej pomocy, warto wybrać się na drenaż, który możesz wykonać w salonie spa, a po nim zdecydowanie poprawi się Twój metabolizm i pozbędziesz się nadmiaru wody w organizmie.

Jak zmniejszyć brzuch?

Jak zmniejszyć brzuch?


Nie da się również ukryć, że brak ruchu nie działa korzystanie na nasze mięśnie, a w tym oczywiście i te brzucha. Należy więc zwrócić uwagę na ćwiczenia, które je wzmocnią, czyli np. brzuszki, czy nożyce. Po codziennej, regularnej dawce takiego wysiłku fizycznego mięśnie brzucha powinny być bardziej sprężyste. Wskazane są także ćwiczenia na piłce oraz basen, na którym to oprócz zwykłego pływania możemy znaleźć także wiele rodzajów zajęć poprawiających kondycję mięśni.

Na koniec najprostsza, ale zarazem najtrudniejsza do wykonania dla niektórych rada - wysypiajcie się i unikajcie stresów. Zwolnione tempo życia, relaks, odpoczynek, to najlepsze lekarstwa dla ciała, które wtedy potrafi zachować równowagę i waga zmniejsza się proporcjonalnie.

Macie swoje sposoby na zmniejszenie brzucha?

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 06.03.2014 (aktualizacja: 2014-03-07)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
bakowska
Ja zaopatruję się w suplementy diety w Waptece. Doradzono mi skuteczny termogenik, który zjadam 2 razy dziennie a wieczorami robię szóstkę weidera. Mam za sobą drugi tydzień, jest trochę nudno, ale zaczynam widzieć efekty!
Dodano: 2014-03-27 12:49:23 Zgłoś nadużycie
Anonim
reklama w poprzednim komentarzu?
Dodano: 2014-03-06 22:32:04 Zgłoś nadużycie
Anonim
a czy są jakieś naturalne składniki, które pomogą w zmniejszaniu się brzucha? słyszałam, że specyfiki z kwasem linolowym działają bardzo dobrze. Znalazłam kilka na nuvialab.pl wyglądają naprawdę ciekawie.
Dodano: 2014-03-06 21:09:37 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×