Jaka ilość alkoholu nie szkodzi zdrowiu?

Ta informacja zapewne zaciekawi zarówno osoby lubiące raz na jakiś czas spożywać alkohol, jak i te, które są jego przeciwnikami. Sprawdźcie.

Jaka-ilość-alkohol-u-nie-szkodzi-zdrowiu

Picie alkoholu należy do dość burzliwych tematów. Niektórzy są jego zdecydowanymi przeciwnikami i twierdzą, że nie jest on im do niczego potrzebny, a już na pewno nie do relaksu i dobrej zabawy. Inni z kolei nie wyobrażają sobie bez niego imprezy, czy spotkania ze znajomymi, a poza tym lubią także jego smak. Zazwyczaj kobiety lubują się w różnego rodzaju winach, drinkach, czy advocatach.

Dla tych wszystkich osób, które lubią napić się dobrego wina do obiadu, kolacji albo przy spotkaniu, a także dla fanów piwa pojawiła się dobra wiadomość. Były ekspert Światowej Organizacji Zdrowia, dr Kari Poikolainen twierdzi, że spożywanie alkoholu lepiej wpływa na nasze zdrowie od abstynencji. Doktor przeprowadził obliczenia mające na celu podanie jaka jest optymalna ilość alkoholu, którą można spożyć w ciągu dnia bez obaw o własne zdrowie. Według nich granicą jest 13 jednostek, które odpowiadają 1 l wina lub ok. 2,5 l piwa!Były ekspert wysunął takie wnioski po 10 latach badań. Udało mu się również ustalić, że picie alkoholu może mieć wręcz pozytywne działanie na organizm.

Jak powiedział na łamach dziennika "The Daily Mail": Dowody badania pokazują, że umiarkowane picie jest zdrowsze niż rezygnacja z alkoholu w ogóle. Nie zmienia to faktu, że zbyt duża ilość alkoholu jest jednak szkodliwa.

Pozostali badacze jednak nie są przekonani co do słuszności tych wniosków. Podkreślają, że alkohol mimo wszystko jest toksyną i ryzyko, jakie niesie jego spożywanie jest znacznie większe od ilości zalet.

Zobaczcie także:Źródło: MilionKobiet.pl/ The Daily Mail
Foto: ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 20.01.2015 (aktualizacja: 2015-01-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×