Jaka jest najskuteczniejsza dieta? Naukowcy znaleźli odpowiedź

Ciągle szukacie odpowiedzi na to, jaka jest najskuteczniejsza dieta? W takim razie powinniście poznać wyniki najnowszych badań w tej kwestii, oto one!

skuteczna dieta.jpg

Jaka jest najskuteczniejsza dieta? Naukowcy znaleźli odpowiedź

Naukowcy jak i dietetycy już od jakiegoś czasu spierają się co do tego, jaki rodzaj diety jest najbardziej skuteczny. Jedni uważają, że aby stracić na wadze należy ograniczyć węglowodany, natomiast drudzy twierdzą, że to tłuszcze powinny zostać wyeliminowane. Kto ma rację?

Zobacz też: JAK SCHUDNĄĆ PO ZIMIE? OTO KILKA CENNYCH RAD 

W najnowszym eksperymencie udział wzięło 150 kobiet oraz mężczyzn w wieku od 22 do 75 lat, cierpiących na nadwagę. Część z nich poproszono o to, by zastosowali dietę niskowęglowodanową, a druga grupa miała zastosować dietę, w której obniżona zostanie ilość tłuszczów. Wszyscy stosowali nowy sposób żywienia przez okrągły rok.

 

Okazało się, że lepsze efekty przynosi jednak dieta, która opiera się na wyeliminowaniu węglowodanów z pożywienia. Grupa badanych, która w ten sposób odżywiała się przez rok straciła ponad 5 kg więcej niż Ci, których dieta oparta była na wyeliminowaniu tłuszczów. 

Zobacz też: 4 PRZEKĄSKI, KTÓRE POMOGĄ WAM ZRZUCIĆ OPONKĘ Z BRZUCHA 

Co więcej, osoby żyjące na diecie niskowęglowodanowej wykazały także większy przyrost tkanki mięśniowej niż pozostali, a także zwiększenie ilości dobrego cholesterolu w organizmie.

Choć naukowcy przyznają, że należy przeprowadzić jeszcze szereg innych badań, które potwierdzą wyniki tych przeprowadzonych niedawno, to jednak te badania pokazują, że aby skutecznie schudnąć  i cieszyć się szczupłą sylwetką nie powinniśmy skupiać się nie eliminacji tłuszczów, a na ograniczeniu iloci przyjmowanych węglowodanów.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Sobota 04.04.2015 (aktualizacja: 2015-04-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Ciekawy artykuł. Ja stosuję dietę niskowęglowodanową, dużo się ruszam i chodzę na zabiegi modelujące sylwetkę. Te trzy elementy bardzo poprawiły mój wygląd. Schudłam, ciało mam jędrne i gładkie i przy tym wstaję wypoczęta. Polecam Klinikę Miracki - każdy znajdzie coś dla siebie, aby wymodelować ciało.
Dodano: 2015-04-16 00:00:37 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×