Jaką moc kryje w sobie sezam? Poznaj jego niezwykłe właściwości

Sezam gości w naszej kuchni raczej sporadycznie i w niewielkich ilościach.. Czas to zmienić, gdyż jego dobroczynne właściwości dla naszego organizmu są nieocenione! Zobaczcie sami.

właściwości sezamu.jpg

Jaką moc kryje w sobie sezam? Poznaj jego niezwykłe właściwości

 

Nasiona sezamu od wiek wieków stosowane są w tradycyjnej medycynie chińskiej. Nie ma się czemu dziwić, gdyż ich właściwości, które pozytywnie wpływają na nasz organizm są naprawdę zadziwiające. Ilość witamin i składników odżywczych, które zawiera sezam jest naprawdę imponująca.

Dzięki zawartości fitosterolów, ziarna sezamu mają właściwość obniżania niezdrowego cholesterolu. Co więcej, magnez, który znajduje się w nich znajduje pomaga ukoić nerwy i zmniejsza stres. Sezam zawiera także lecytynę, która, jak ogólnie wiadomo, pomaga w utrzymaniu sprawnego umysłu.

Zobacz też: DIETETYCZNE WŁAŚCIWOŚCI MALIN 

W ziarnach sezamy znajduje się także spora ilość wapnia, dlatego spożywanie go pomoże utrzymać nasze mięśnie i kości w dobrym stanie. Wpływa to także na poprawę stanu naszych zębów, zmniejsza ryzyko osteoporozy i bardzo dobrze wpływa na pracę naszego serca.

właściwości sezamu.jpg

Sezam to skarbnica dobrych składników odżywczych oraz witamin

 

To jednak nie wszystko. Sezam ma w sobie nienasycone kwasy tłuszczowe, które sprawiają, że nasza odporność jest znacznie lepsza. Co więcej, kwasy te sprawiają także, że podnosi się poziom naszej ogólnej energii. Jesteśmy mniej zmęczeni i bardziej odporni na infekcje, to bardzo ważne zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym.

Dodawanie sezamu do naszych codziennych posiłków poprawi także pracę naszych nerek, jelit i wątroby. Zawiera on także witaminy z grupy A, E oraz B, które są również bardzo ważne w utrzymaniu naszego organizmu w dobrym stanie.

Zobacz też: POZNAJ NIEZWYKŁE WŁAŚCIWOŚCI GOŹDZIKÓW 

Po ziarna sezamu powinny sięgać szczególnie kobiety karmiące piersią, gdyż wspomaga on laktacje, a także pomagają regulować cykl miesiączkowy.

Jak widać sezam to dodatek, który ma w sobie niezwykłą moc. Warto zatem dodawać go do sałatek, serków, kanapek, czy mięs. Jego dobroczynne właściwości zwiększają się, kiedy ziarna zostaną uprażone na patelni, oczywiście bez tłuszczu. Zjadanie nawet niewielkiej ilości bardzo pozytywnie wpłynie na nasz organizm, dlatego warto zadbać, by sezam znacznie częściej znajdował się na naszych talerzach.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Niedziela 25.01.2015 (aktualizacja: 2015-01-25)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×