Jakich chorób najbardziej obawiają się Polki?

Jeśli słowa nowotwór jajnika oraz mięśniaki macicy wzbudzają u Ciebie strach, zaliczasz się do grupy 36% polskich kobiet , które podobnie jak Ty najbardziej obawiają się tych chorób ginekologicznych. Warto, byś zadała sobie pytania: Czy dbam o siebie? Czy regularnie chodzę do ginekologa? Jak mogę zapobiec pojawieniu się takich schorzeń? Wykorzystaj choć trochę wakacyjnego czasu i zadbaj o swoje zdrowie!

Jakich chorób najbardziej obawiają się Polki?

Jakich chorób najbardziej obawiają się Polki?Z wyników raportu TNS Polska przeprowadzonego w ramach programu "Między nami kobietami" wynika, że 36% Polek obawia się chorób ginekologicznych. Największe obawy wzbudzają nowotwór jajnika (80%) oraz mięśniaki macicy, których obawia się aż 25% polskich kobiet . I o ile nowotwór szyjki macicy jest chorobą, która niesie za sobą poważne konsekwencje, o tyle mięśniaki macicy to łagodne zmiany, które wcześnie zdiagnozowane mogą zostać wyleczone i nie zagrażać życiu kobiety. Wystarczy tylko regularnie wykonywać badania, szczególnie USG i konsultować ich wyniki z lekarzem ginekologiem.

Poważnym problemem jest także brak wiedzy na temat mięśniaków macicy. Pomimo tego, że 75% kobiet, które wzięły udział w badaniu słyszało o tej chorobie, tylko 36% wie, że jest to guz niezłośliwy. Wiedza Polek na temat mięśniaków jest  zatem powierzchowna. A uwagi na to, że choroba ta dotyczy dużej części kobiet, istnieje konieczność uświadomienia czym właściwie są mięśniaki, jakie są przyczyny ich powstawania i konsekwencje tej choroby. Między innymi dlatego zainicjowany został program edukacyjno-profilaktyczny "Między nami kobietami".

Źródło: Mat. prasowe
Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Piątek 06.07.2012 (aktualizacja: 2012-08-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.