Jakie jedzenie uzależnia najbardziej i dlaczego? Oto najnowsze badania

To, że jedzenie potrafi uzależniać nie jest już żadną tajemnicą. Jednak które produkty mogą uzależniać nas znacznie bardziej niż inne i dlaczego właśnie one? Poznajcie najnowsze wyniki badań.

uzależnienie od jedzenia.jpg

Jakie jedzenie uzależnia najbardziej i dlaczego? Oto najnowsze badania

W ostatnim czasie zaczyna się częściej mówić  o tym, że uzależnienie nie dotyczy tylko takich rzeczy jak alkohol, papierosy, czy leki. Niestety jedzenie również może być dla nas narkotykiem. Na szczęście coraz więcej ludzi zdaje sobie z tego sprawę.

Zobacz też: JEDZENIE CZEKOLADY JEST NAŁOGIEM, KTÓRY NAJCIĘŻEJ RZUCIĆ? 

Uzależnienie od jedzenia jest o tyle trudne, że nie możemy się w zupełny sposób od niego odciąć, gdyż jest nam ono potrzebne do życia. Jednak dobór produktów, które lądują na naszym talerzu ma naprawdę duże znaczenie. 

Naukowcy z University of Michigan w USA przeprowadzili badanie, dzięki któremu wytypowali 5 produktów, którym najtrudniej jest się oprzeć i które najłatwiej mogą stać się naszym uzależnieniem. Wybranej grupie studentów pokazano zdjęcia różnych posiłków i poproszono, by określili w skali od 1 do 7, jak ciężko jest im się oprzeć danemu posiłkowi.

 

Okazało się, że na czele listy stanęła pizza, tuż za nią uplasowała się ukochana przez wielu czekolada oraz chipsy. Na ostatnim miejscu podium stanęły także pyszne ciasteczka. Czwarte miejsce zajęły lody, a pozycja piąta została obstawiona przez frytki. Te pięć potraw zostało zatem wyłonione jako produkty, które najbardziej potrafią nas uzależnić, i którym najciężej jest się oprzeć. Dlaczego właśnie one?

Zobacz też: UZALEŻNIENIE OD SŁODYCZY - SPRAWDŹ CZY MASZ Z TYM PROBLEM 

Naukowcy twierdzą, że przyczyną jest to, iż wysoko przetworzona żywność, do jakiej należą właśnie te produkty, może posiadać właściwości podobne do leków, od których również łatwo jest się uzależnić. Przetworzona żywność ma w sobie bowiem duże ilości cukru, od których organizm potrafi się bardzo szybko uzależnić, co jest głównym powodem tego, że po pewnym czasie nie potrafimy się od takich posiłków uwolnić.

A czy wy czujecie, że jesteście uzależnieni od któregoś z wymienionych produktów? 

Zobacz też:


Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Poniedziałek 02.03.2015 (aktualizacja: 2015-03-02)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×