Jakie są najczęstsze dolegliwości?

Zobaczcie, co wykazały badania na ten temat!

najczestsze-dolegliwosci-na-swiecie.jpgKoniec roku to czas podsumowań, dlatego nie zdziwcie się, jeśli w tym czasie częściej niż wcześniej będziemy pisać o ciekawych sondażach czy statystykach. Zastanawialiście się, na co najczęściej chorują ludzie na świecie? Badanie na ten temat niedawno przeprowadził Instytut GfK. 

W badaniu wzięło udział 27 tys. respondentów z 22 krajów, w tym wielu europejskich (także z Polski) oraz z Chin, Hongkongu, Korei Południowej, Meksyku, USA, Australii, Brazylii, Kanady - właściwie krajów z wszystkich kontynentów z wyjątkiem Afryki. Uczestnicy badania zostali poproszeni latem tego roku o opis wszelkich przebytych chorób w ciągu roku. 

 POLECAMY: Jakich chorób najbardziej obawiają się Polki?

Najczęstsze dolegliwości 

Okazało się ponad połowa ludzi na świecie chorowała w ciągu ostatniego roku na kaszel lub przeziębienie (51 proc.), prawie co czwarta miała problemy ze snem lub bezsenność (27 proc.) albo cierpiała z powodu bólu mięśni lub stawów wskutek przeciążenia lub urazu (25 proc.). Na liście częstych dolegliwości znalazły się także problemy z nadwagą, migreną, czy ostre bóle głowy. 

POLECAMY: Soki warzywne - dlaczego warto je pić?

Wyniki Polaków 

Wyniki badania wykazały, że ponad połowa Polaków (dokładnie 58 proc. respondentów z Polski) w ostatnim roku była przeziębiona. W przeciwieństwie do światowej statystyki naszych rodaków częściej trapiły bóle mięśni niż stawów (40 proc.) niż kłopoty ze snem (33 proc.). Na kolejnych miejscach była migrena, kłopoty z nadwagą, bóle pleców i zgaga.

POLECAMY: Wszystko, co chciałybyście wiedzieć o diecie singli

Źródło: MilionKobiet.pl, pap.pl
Foto: Thinkstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Poniedziałek 28.12.2015 (aktualizacja: 2015-12-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar