Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności u mężczyzn?

Problem z poczęciem dziecka ma coraz więcej par. Problem nie zawsze leży po stronie kobiety. Dowiedz się jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności u mężczyzn.

Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności u mężczyzn?

Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności u mężczyzn?

Coraz więcej par mimo usilnych starań nie może doczekać się dziecka. Najczęściej bywa tak, że kobieta bierze na siebie odpowiedzialność za to niepowodzenie. Jednak okazuje się, że coraz częściej to mężczyźni mają problem. Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności u panów?

Przede wszystkim najczęstszym problemem są plemniki niskiej jakości. Objawia się to między innymi ich zmniejszoną ruchliwością. Wpływ na to mają takie czynniki jak dieta, zanieczyszczenia w środowisku, nadwaga, palenie, picie dużych ilości alkoholu. Znaczący wpływ na jakość nasienia ma także stres.

Kolejną częstą przyczyną, bo występującą aż u 40 procent mężczyzn mających problemy z płodnością, są żylaki powrózka nasiennego. Występują one w splocie żylnym, który otacza jądra. Powodem ich powstania może być między innymi nieprawidłowe funkcjonowanie żyły nerkowej lub zastawek żylnych. Jedną z metod jest leczenie operacyjne.

niepłodność_u_mężczyzn2.jpg

Niepłodność to coraz częstszy problem wśród mężczyzn 

Problemy z niepłodnością u mężczyzn mogą także wynikać z przejścia zakażenia przenoszonego drogą płciową. W ich wyniku może dojść do powstania różnych powikłań, które mogą być przyczyną nawet trwałej niepłodności. Nie tylko zakażenia przenoszone drogą płciową niosą ze sobą takie zagrożenia. Przykładowo, bakterie typu E.Coli mogą również spowodować zwłóknienia w jądrach co wpłynie na ich zmniejszenie, a nawet zanik. 

To oczywiście nie wszystkie przyczyny niepłodności u mężczyzn, jednak te wymienione wyżej są przyczynami najczęściej występującymi. W przypadku wielu prób i dłuższych i nieudanych starań o dziecko najlepiej udać się do specjalisty, który ustali w czym tkwi problem i zaproponuje najlepszą metodę leczenia.

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Wtorek 04.11.2014 (aktualizacja: 2014-11-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×