Jakie są objawy zakwaszenia organizmu?

Zakwaszenie organizmu wywołać może u nas bardzo wiele dolegliwości, których często nawet nie utożsamiamy ze zbyt dużą ilością kwasów w naszym ciele. Zobacz jakie objawy daje zakwaszony organizm.

jakie są objawy zakwaszenia orgaznimu.jpg

Jakie są objawy zakwaszenia organizmu?

Niestety niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, że zakwaszenie organizmu może być jedną z podstawowych przyczyn naszego złego samopoczucia i wielu problemów ze zdrowiem. Zakwaszenie jest wynikiem nieprawidłowej diety. Znacznie częściej na naszych talerzach goszczą niestety produkty przetworzone, które niszczą naszą równowagę kwasową w organizmie.

Duży stres, brak aktywności fizycznej, zła dieta, to wszystko wpływa na nasz stan zdrowia, samopoczucia i wygląd. To także prowadzi do tego, że nasze ciało staje się zakwaszone. Jakie są najczęstsze objawy braku równowagi kwasowej w naszym ciele?

Jednym z objawów jest ciągłe uczucie zmęczenia. Niejedna osoba stale odczuwa brak chęci do pracy i potrzebę odpoczynku, a nawet kiedy takowy nastąpi, niewiele to zmienia. Do tego dochodzą problemy z koncentracją, bóle głowy, również migreny, a także częste przeziębienia i inne choroby wirusowe. Bardzo rzadko takie właśnie objawy łączy się z tym, że w naszym organizmie jest zbyt dużo kwasów.

jakie są objawy zakwaszenia orgaznimu.jpg

Zakwaszenie organizmu wynika ze złego stylu życia

 

To jednak nie wszystko. Osoby, które mają zakwaszony organizm mogą także odczuwać nudności, które ciężko jest wytłumaczyć, niestrawność oraz kwas lub gorycz w ustach. Wszystkie te dolegliwości nie należą z pewnością do przyjemnych.

Zakwaszony organizm może wywoływać także momentami dość niebezpieczne mroczki przed oczami, choroby reumatyczne, a także gwałtowne uderzenia krwi do głowy. Taki stan organizmu wpływa również mocno na nasz wygląd. Sygnałem do tego, że w naszym ciele jest zbyt dużo kwasów są wypryski, przebarwienia oraz różnego rodzaju krosty.

Oprócz tych wszystkich objawów, zakwaszenie organizmu sprzyja rozwojowi komórek rakowych, zwiększa ryzyko udaru i przeszkadza, a nawet uniemożliwia zrzucenie zbędnych kilogramów. 

Zobacz też: 

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Czwartek 08.01.2015 (aktualizacja: 2015-01-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Anonim
U mnie czynnikiem zakwaszającym była kawa, więc zastąpiłam ją żeń-szeniem. Stres też dorzucił swoje. Stosuję wyciąg z trzech rodzai tego korzenia Gold żeń– szeń complex i niezwykle mi pomógł na zmęczenie i brak koncentracji, wzrosła też moja kondycja fizyczna i odporność na stres. U mnie objawami zakwaszenia było ciągłe znużenie i brak sił na cokolwiek niezależnie od dawki snu, a teraz mam mnóstwo energii i siły przez cały dzień.
Dodano: 2016-08-21 10:26:00 Zgłoś nadużycie
irenka1
to wszystko?
bardzo krotki i plytki artykul
i co z niego wynika?
co robic dalej.....
Dodano: 2015-01-14 08:05:02 Zgłoś nadużycie
Anonim
Wszystko prawda! Własnie to wszytsko miałam i chodziłam do róznych lekarzy a oni nic, każdy mnie leczył tylko na swój kawałek ciała i przyzwyczajał do tabletek! Dopiero jak te porady wprowadziłam w życie http://terapiasokami.pl/dieta-odkwaszajaca to się odczepiło i nie wróciło - ale też i ja nie wróciłam do starej diety, to najwazniejsze...
Dodano: 2015-01-09 14:59:37 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×