Jakie są pierwsze objawy cukrzycy?

Cukrzyca jest uważana, za jedną z największych plag naszych czasów. Coraz więcej osób cierpi na nią, choć nie zdaje sobie z tego sprawy. Jakie są pierwsze objawy choroby?

objawy cukrzycy.jpg

Jakie są pierwsze objawy cukrzycy?

 

Cukrzyca jest chorobą, na którą cierpi coraz więcej osób, w bardzo różnym wieku. Niestety jednymi z najczęstszych jej przyczyn należą zła dieta i brak ruchu.

Wiele osób nie jest świadomych tego, że cukrzyca dotyczy także ich. Choć nasza świadomość społeczna wciąż rośnie, to bardzo często bagatelizujemy pierwsze objawy choroby, gdyż zupełnie nie kojarzymy ich z cukrzycą.

Zobacz też: CUKRZYCA PRZYSZŁEJ MAMY 

Dzieje się tak dlatego, że tak naprawdę mało kto wie, jakie są pierwsze symptomy tej choroby. Warto je poznać i reagować już od samego początku choroby, a nie dopiero w momencie, gdy rozwinie się ona na dobre. Oto podstawowe symptomy cukrzycy.

 

Najczęściej dotyka nas cukrzyca typu 2, czyli tak zwana cukrzyca insulinoniezależna. Do jej objawów zalicza się częste oddawanie moczu, a przy tym odczuwanie dużego pragnienia. Osoby, u których cukrzyca daje o sobie znać mogą mieć problemy także z ostrością widzenia, odczuwać zmęczenie, senność, drażliwość, czy apatyczność. 

Do objawów cukrzycy typu 2 zalicza się też niewytłumaczalną utratę wagi ciała, częste zapalenie pęcherza, dziąseł, czy skóry, a także mrowienie stóp lub zupełna utrata czucia w nich.

Zobacz też: CZY NIELECZONA CUKRZYCA MOŻE DOPROWADZIĆ DO ŚMIERCI? 

Odczucie suchej i swędzącej skóry, a także problemy z erekcją u mężczyzn i przewlekłe zapalenie pochwy u kobiet również może zwiastować problemy z poziomem cukru we krwi. 

Warto nie bagatelizować takich objawów i przebadać się, gdyż powikłania po nieleczonej cukrzycy mogą być naprawdę groźne nie tylko dla naszego zdrowia, ale nawet życia.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Piątek 03.04.2015 (aktualizacja: 2015-04-03)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
czay
Objawy cukrzycy są na pewno bardzo różne, ale najczęściej mówi się o nadmiernym pragnieniu i o ciągłej senności. Możecie te objawy na szczęście w bardzo łatwy sposób rozpoznać. Jeśli coś Was niepokoi to po prostu zgłoście się do lekarza. A tutaj http://www.szugarfrik.pl/ macie dodatkowe informacje.
Dodano: 2018-06-29 15:41:38 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×