Jednodniowa dieta oczyszczająca

Przed nami coraz cieplejsze dni, a co za tym idzie, coraz większa powierzchnia ciała będzie odsłonięta i zapewne niejednej z Was sen z powiek spędzają tu i ówdzie wystające fałdki. Niejedna z Was też pewnie wybierze dietę, lecz na którą się zdecydować? Zobaczcie, na czym polega dieta jednodniowa.

Jednodniowa dieta oczyszczająca

Jednodniowa dieta oczyszczająca


Nie jest sztuką stracić kilka centymetrów za pomocą głodówki, gdyż te wrócą do nas w jeszcze szybszym tempie, kiedy w końcu złamiemy swoje żelazne zasady. Aby nieprzyjacielski nadmiar ciała do nas nie powrócił, warto zdecydować się na odpowiednią dietę. Najlepiej rozpocząć od oczyszczającej diety cytrusowej.

Trwa ona jedynie jeden dzień, a do tego nie jest zbytnio uciążliwa, ponieważ spożywamy produkty, które są smaczne. Owoce cytrusowe są bogate w minerały, witaminy, oraz błonnik, dzięki któremu jelita zostają dokładnie oczyszczone. W czasie tego jednego dnia spożywamy tylko wodę mineralną i  owoce, z których robimy np. soki. Jednak od razu warto zaznaczyć, że dla organizmu, który na co dzień jest przyzwyczajony do przyjmowania wysokoenergetycznych produktów, taki szok spadku dostarczonych kalorii może okazać się niezwykle wyczerpujący, dlatego oczyszczanie warto przeprowadzać w weekend, kiedy to jesteśmy mniej aktywni niż w ciągu tygodnia.

Dzień przed rozpoczęciem diety oczyszczającej na kolację warto zjeść mięso z kurczaka skropione sokiem z cytryny, co spowoduje pobudzenie hormonów, które w nocy są odpowiedzialne za spalanie tłuszczu. Za to w czasie jej trwania warto pić duże ilości wody, ponieważ spożywając tylko owoce cytrusowe, nasz organizm może zostać odwodniony.

Jednodniowa dieta oczyszczająca

Jednodniowa dieta oczyszczająca


Zapewne wiele z Was myśli, że jest to bardzo jednolita dieta, lecz nie zapominajcie, że owoce cytrusowe to nie tylko cytryna, czy grejpfrut. Mamy do dyspozycji także kiwi, ananasa i wiele innych, z których możemy tworzyć bardzo ciekawe sałatki, jednak musimy mieć na uwadze, że nie można ich doprawiać żadnymi sosami, czy np. jogurtami.

Po tym jednym dniu poczujesz, że wyraźnie oczyściłaś swój organizm, od razu zauważysz też uczucie lekkości, a ponadto zaspokoisz swoje łaknienie na owoce. Dieta ta jednak dostarcza naprawdę małą liczbę kalorii, więc nie może być stosowana przez wszystkich i tak jak przy reszcie sposobów odżywiania, czasem trzeba ją najpierw skonsultować z lekarzem.

Próbowałyście diety cytrusowej?

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock

Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 27.03.2014 (aktualizacja: 2014-04-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×