Jedz, co chcesz, tylko licz kalorie!

Obiad w fast foodzie czy deser w kawiarni wcale nie muszą być dietetycznymi grzechami. W naszym poradniku pokażemy ci, co wybierać, żeby nie rezygnować z przyjemności.

Jedz, co chcesz, tylko licz kalorie!

Codziennie podejmujemy około 200 nieświadomych decyzji dotyczących jedzenia – do takiego wniosku doszli badacze z Uniwersytetu Cornell w Nowym Jorku. „Co jemy, gdzie jemy i kiedy jemy – to pytania, które ostatecznie decydują o tym, ile kalorii spożyjemy w ciągu dnia, czy schudniemy, przytyjemy czy też utrzymamy obecną wagę”, tłumaczy dietetyczka Marion Jetter.

W naszym przewodniku po fast foodach i gotowych daniach pokażemy ci, jak odpowiednio podejmować właśnie takie decyzje. Podpowiemy, które danie dostarczy ci więcej kalorii, a które mniej. „Nowe lżejsze produkty w fast foodach, dzięki swoim składnikom i sposobowi przygotowania, często są lepsze od pseudo-dietetycznych potraw z supermarketu”, mówi Marion Jetter. „Oczywiście zamówione od czasu do czasu do domu lasagne nie zwiększy w błyskawicznym tempie twojej wagi, ale nawet gdy każdego dnia zjesz mniej o 100 kalorii, w ciągu roku możesz zrzucić aż 6 kilo – i to bez żadnej diety!”.

Więcej w kwietniowym wydaniu magazynu JOY!


Dodał(a): Redakcja , Piątek 01.04.2011 (aktualizacja: 2011-07-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
passionfruit
Eeeeeee, każdy ma inną przemiane materii i potrzeby, ja jem cztery razy więcej niz mój mąż, wpieprzam słodkie na okrągły a to on ma problemy z wagą, nie ja.
Dodano: 2011-06-28 18:05:06 Zgłoś nadużycie
joanna777
Fajna sprawa,ale latwo sie powie a trudniej zrobic...:(
Dodano: 2011-06-27 13:37:08 Zgłoś nadużycie
nocte ebrius
nie no, bez przesady - 200?
Dodano: 2011-06-02 15:39:04 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×