Jedzenie czekolady jest nałogiem, który najciężej rzucić?

Borykacie się z tym nałogiem? Sprawdźcie, co o nim mówią badania.

Jedzenie czekolady jest nałogiem

Zapewne niejedna z was uśmiecha się do siebie myśląc o kolejnej tabliczce czekolady. Tak, to właśnie o niej powstaje wiele memów mówiących, że tylko czekolada rozumie kobietę. "Czekolada nie pyta. Czekolada rozumie". Nie od dzisiaj jednak wiadomo, że to nie tylko słodka przyjemność, ale też mocno uzależniające jedzenie, które w zbyt dużych ilościach może nam zaszkodzić.

Jednak sporo osób przyznaje, że nie wyobraża sobie dnia bez czekolady, co już jest nałogiem. Postanowiono zatem to zbadać. British Heart Foundation przeprowadziła eksperyment. Zapytano 3000 dorosłych osób o ich nawyki jedzenia czekolady. Okazało się, że co 4 osoba sądzi, iż zdecydowanie trudniej jest jej sobie odmówić czekolady niż seksu czy innych używek.

Badanie wykazało również, że czekoladoholicy z Anglii wstydzą się przyznawać do swojego nałogu. 43 procent z nich nie mówi prawdy swojemu partnerowi o tym, ile zjada czekolady. Z kolei ok. 33 procent osób je czekoladę jadąc do pracy. Co ciekawe, aż 13 procent spożywa ją ukrywając się np. w innym pokoju, aby partner ich nie nakrył.

Jeżeli zaprzestaniemy jeść czekoladę na rok, mamy szansę zrzucić nawet 4 kg. British Heart Foundation jednak aż tak nie maltretuje swoich rodaków i rzuca im wyzwanie aby choć przez miesiąc odmówili sobie jedzenia czekolady.

Wyobrażacie to sobie? Szczególnie w Tłusty Czwartek?

Przyznajcie się, kto już dzisiaj ma za sobą pączka z czekoladą?Zobaczcie także:Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 12.02.2015 (aktualizacja: 2015-02-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
Szczególnie w Tłusty Czwartek to sobie wyobrażam - duzo łatwiej nie jeść czekolady, bo można w zamian jeść pączki!
Dodano: 2015-02-12 13:05:44 Zgłoś nadużycie
Anonim
AAAA tam nie zgadzam się. Jem czekoladę codzinnie i jeszcze się nie uzależniłam :D
Dodano: 2015-02-12 10:39:09 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×