Jedzenie masła chroni przed poważnymi chorobami?

Kiedy chcemy schudnąć bardzo często eliminujemy z diety masło. To błąd! Dlaczego? Okazuje się, że masło może nam pomóc w walce z różnymi chorobami, zobaczcie.

masło.jpg

Jedzenie masła chroni przed poważnymi chorobami?

 

Kiedy chcemy się zdrowo odżywiać bardzo często wyłączamy z naszej diety masło. Mamy bowiem przeświadczenie, że są to tłuszcze, które nie wnoszą nic dobrego, a jedynie puste kalorie. To nieprawda, dobre masło ma dużo właściwości, które potrzebne są naszemu organizmowi i mogą nam pomóc zwalczać różne choroby. Jakie? Zobaczcie.

próchnica

Według badań dobre masło może nie tylko zmniejszyć, ale także zahamować rozwój próchnicy. Niektóre witaminy rozpuszczone w tłuszczach, jak na przykład wapń, witamina A, D, czy K, które znajdują się w dobrej jakości maśle mogą skutecznie zwalczyć próchnicę.

Zobacz też: JEDNO JABŁKO DZIENNIE MOŻE ZMNIEJSZYĆ ILOŚĆ PRZYJMOWANYCH LEKÓW? 

rak piersi i jelita

Kwas linolowy, który znajduje się między innymi w maśle, może doprowadzić do zmniejszenia się guza, który znajduje się w jelicie. Co więcej, według badań przeprowadzonych przez Roswell Park Cancer Institute może być także pomocny w walce z rakiem piersi. 

objawy cukrzycy

Naukowcy z American Diabetes Association przeprowadzili badania, których wyniki pokazały, że maślan sodu znajdujący się w dobrym maśle pomaga lepiej kontrolować poziom insuliny, co sprawia, że objawy cukrzycy są mniej dokuczliwe.

Zobacz też: FAKTY I MITY NA TEMAT PRZEZIĘBIENIA I GRYPY

przeziębienie i grypa

Masło ma w sobie witaminy, które pomagają wzmocnić odporność naszego organizmu. Dzięki temu jesteśmy odporniejsi na bakterie i wirusy, które wywołują przeziębienia i grypę. Jedna łyżeczka masła dziennie może nam zatem pomóc uchronić się przed chorowaniem.

mocne kości

Dzięki witaminie K i D, masło może również przyczynić się do zwiększenia siły mięśni oraz kości. Witamina K pomaga utrzymać odpowiednią gęstość kości według badań przeprowadzonych przez American Journal of Clinical Nutrition. Nie powinniśmy zatem rezygnować z masła w naszej diecie. 

 

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Środa 22.04.2015 (aktualizacja: 2015-04-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×