Jedzenie ostrych potraw może wydłużać życie? Oto wyniki badań

Amatorów ostrych przypraw i dań nie brakuje, Czy jednak ich jedzenie może wpływać na to jak długo żyjemy? Naukowcy postanowili to sprawdzić.

chili.jpg

Jedzenie ostrych potraw może wydłużać życie? Oto wyniki badań

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że to co jemy znacząco wpływa na to, jak długo będziemy żyć. Zdrowa dieta jest podstawą tego, by cieszyć się dobrą formą przez długie lata. Jednak naukowcy zwrócili uwagę na to, że niektóre smaki mogą bardziej przyczyniać się do długości naszego życia.

Dla amatorów ostrych przypraw i pikantnych dań najnowsze odkrycie będzie z pewnością dobrą wiadomością. Otóż według naukowców z Chin, jedzenie ostrych potraw sprawa, że żyjemy dłużej.

Zobacz też: CZY JEDZENIE CHILLI MOŻE CHRONIĆ NAS PRZED OTYŁOŚCIĄ I POMÓC ZRZUCIĆ ZBĘDNE KILOGRAMY? 

- Korzystne skutki spożywania pikantnych przypraw i ich biologicznie aktywnych substancji, takich jak kapsaicyna, już dawno zostały udokumentowane w różnych doświadczeniach i badaniach populacji. - można przeczytać w opublikowanym raporcie z przeprowadzonych ostatnio badań.

 

Jak przypominają naukowcy, już dawno potwierdzono, że ostre przyprawy przyczyniają się do zmniejszenia otyłości, poprawiają stan układu krążenia, przewodu pokarmowego, a nawet zmniejszają ryzyko zachorowania na raka.

- Badania pokazały, że spożywanie pikantnej żywności wykazały związki między śmiertelnością kobiet i mężczyzn po uwzględnieniu innych znanych lub potencjalnych czynników ryzyka. W porównaniu z tymi, którzy jedli ostre potrawy mniej niż raz w tygodniu, Ci którzy spożywali je 6 lub 7 dni w tygodniu, wykazywali o 14 procent mniejsze ryzyko przedwczesnej śmierci. - mówią naukowcy.

Zobacz też: IM WIĘCEJ PRZYJACIÓŁ MAMY, TYM DŁUŻEJ I ZDROWIEJ BĘDZIEMY ŻYĆ? OTO WYNIKI BADAŃ 

Najczęściej spożywane przyprawy, który przyczyniały się do polepszenia zdrowia badanych to pieprz, świeże i suszone chili, a także sos chili i olej z dodatkiem ostrej papryczki.

Jak widać warto dodać do codziennej diety nieco pikanterii, by żyć długo i zdrowo. 

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Poniedziałek 10.08.2015 (aktualizacja: 2015-08-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×