Jedzenie w nocy może pogarszać pamięć i zwiększać zmęczenie?

Wszyscy wiemy, że podjadanie w nocy z pewnością nie jest dobre dla naszej sylwetki. To jednak nie są jedyne negatywne skutki. Zobaczcie co jeszcze grozi nocnym podjadaczom...

podjadanie w nocy.jpg

Jedzenie w nocy może pogarszać pamięć i zwiększać zmęczenie?

 

Z pewnością nie raz zdarzyło nam się późno wrócić z pracy i jeść o godzinie, która z pewnością nie jest odpowiednią godziną na posiłek.

Okazuje się, że takie praktyki mają nie tylko negatywny wpływ na naszą wagę i nie pozwalają zrzucić zbędnych kilogramów, ale mogą także zaburzać naszą pamięć i sprawiać, że w ciągu dnia czujemy się zmęczeni.

Zobacz też: TEGO NIE JEDZ W NOCY 

Profesor Christopher Colwell z University of California przeprowadził badania, których wyniki pokazały, że jedząc o nieregularnych porach, późnym wieczorem, zaraz przed snem, możemy mieć większe problemy z koncentracją, nasze umiejętności poznawcze się obniżają, a my sami odczuwamy większe zmęczenie kolejnego dnia.

 

Mamy to złudzenie, że z pstryknięciem palca, możemy pracować w każdym czasie, a także jeść w każdej chwili. Ale nasze systemy biologiczne wcale nie działają w taki sposób, a w oparciu o dzienny rytm. - mówi profesor Christopher Colwell.

Wszelkie zakłócenia normalnego cyklu snu, w tym także późne jedzenie, sprawia, że nasze funkcje poznawcze, czyli między innymi zdolność uczenia się i zapamiętywania, mogą działać znacznie gorzej.

Zobacz też: 6 ARTYKUŁÓW, KTÓRE SPALAJĄ TŁUSZCZ 

Profesor twierdzi, że największym wrogiem dla naszego organizmu jest nieregularność i przypadkowość. To sprawia, że cały system biologiczny staje się rozregulowany, co może mieć poważne skutki zdrowotne. Warto zatem zadbać o systematyczność i zrezygnować z późnych niespodziewanych posiłków nie tylko ze względu na szczupłą sylwetkę.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Sobota 04.04.2015 (aktualizacja: 2015-04-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×