Jem Drugie Śniadanie

Przeczytaj o ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej, która jednocześnie wspiera program dożywiania dzieci Pajacyk.

DCH_chrupi¦ůca.jpg

O tym, że należy się zdrowo odżywiać wie każdy. Nie każdy jednak wie, jak dokładnie to robić. Jakie błędy najczęściej popełniamy? Nieregularne posiłki w duecie z niezdrowymi przekąskami. A jak z tym walczyć? Pamiętać, aby jeść pięć razy dziennie i sięgać po zdrowe, pełnowartościowe produkty. W teorii wszystko proste, ale w praktyce bywa różnie... 

Wiedzą jednak o tym doskonale organizatorzy kampanii JEM DRUGIE ŚNIADANIE, której celem jest wyrobienie w Polakach, zwłaszcza tych najmłodszych, dobrego nawyku jedzenia drugiego śniadania - często pomijanego lub zastępowanego słodkimi czy słonymi przekąskami. A przecież dzięki jego spożywaniu zapobiegamy występowaniu chorób metabolicznych, układu krwionośnego oraz zaburzeniom gospodarki hormonalnej w ich życiu dorosłym.

Misją akcji JEM DRUGIE ŚNIADANIE jest propagowanie idei noszenia ze sobą pudełka ze zdrowym drugim śniadaniem. Organizatorzy namawiając do regularnych, zbilansowanych posiłków, nie zapominają jednak o tych, którzy pozwolić sobie na nie nie mogą. Poprzez kampanię zostaje więc wspierany program dożywiania dzieci Pajacyk, który stał się partnerem tego projektu.

A jak to wszystko się zaczęło? Kampania JEM DRUGIE ŚNIADANIE ruszyła na początku 2015 roku. Jej punktem kulminacyjnym był Ogólnopolski Dzień Drugiego Śniadania, obchodzony 14 września. Tego dnia sześć znanych gwiazd wspierających tę ideę – Andrzej Krzywy, Dorota Chotecka, Anna Wyszkoni, Dominika Gwit, Marek Kaliszuk i Jacek Kawalec rozdało około 500 własnoręcznie zrobionych kanapek na ulicach Warszawy. Kampania okazała się wielkim sukcesem, dlatego też organizatorzy postanowili kontynuować swoją misję. 

Co twórcy akcji przygotowali na ten rok? Aktualnie działania kierowane są głównie do rodziców i nauczycieli, ponieważ to dom i szkoła są miejscem, w którym wpajane powinny być korzyści wynikające z jedzenia zdrowego drugiego śniadania. Dzięki kampanii JEM DRUGIE ŚNIADANIE dzieci w całej Polsce będą mogły uczestniczyć w specjalnym programie przygotowanym przez ekspertów.

W tym roku akcja wspierana jest przez Katarzynę Glinkę, Andrzeja Krzywego, Dorotę Chotecką oraz Annę Wyszkoni. Dodatkowo od marca tego roku do kampanii przyłączyli się kolejni honorowi ambasadorzy, czyli Kamila Szczawińska, Karolina Malinowska,a  także Aleksandra Szwed. Reprezentanci akcji zgodnie przyznają, że drugie śniadania są dla nich ważnym posiłkiem. Zabierają je do teatru, na próby czy koncerty i bardzo pilnują, by ich dzieci również je spożywały. 

W połowie maja zostanie wyemitowany również reklamowy spot, który nakręcono przy udziale gwiazd wspierających kampanię. Spot dotyczy niedożywienia w polskich szkołach, a udział w nim wzięli: Dorota Chotecka, Katarzyna Glinka, Karolina Malinowska, Zosia Ślotała, Jerzy Grzechnik, Andrzej Krzywy, Michał Będźmirowski, Malwina Bakalarz, Beata Sadowska, AdBuster oraz Aleksandra Szwed.

Zobacz, co działo się za kulisami!
A jeśli i ty chcesz obchodzić Ogólnopolski Dzień Drugiego Śniadania razem z celebrytami, zarezerwuj sobie czas 12.09.2016!

szwed1.JPG

slotala.jpg

malinowska.jpg

glinka.jpg

PARTNERZY AKCJI

111111111111.PNG

Artykuł powstał we współpracy z Jem Drugie Śniadanie  


Dodał(a): Joanna Andrzejewska , Wtorek 31.05.2016 (aktualizacja: 2016-05-31)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×