Jesteś wielbicielem czerwonego wina? Przeczytaj dlaczego to dla Ciebie korzystne

Praktycznie wszyscy wiedzą już, że czerwone wino ma korzystny wpływ na nasze zdrowie. Jednak co dokładnie może zdziałać lampka wina w naszym organizmie?

Jesteś wielbicielem czerwonego wina? Przeczytaj dlaczego to dla Ciebie korzystne

Jesteś wielbicielem czerwonego wina? 

Z pewnością słyszeliście już nie raz o tym, że czerwone wino może bardzo dobrze wpływać na nasze zdrowie. Dobroczynne działanie przeciwutleniaczy, które zawiera czerwone wino są raczej ogólnie znane. Okazuje się, że to jego pozytywny wpływ na nasz organizm na tym się nie kończy.

Najnowsze badania opublikowane na łamach czasopisma American Journal of Clinical Nutrition pokazują, że osoby pijące około 2 kieliszki czerwonego wina dziennie miały znacznie wyższy poziom pożytecznych bakterii w jelitach. automatycznie obniżał się także poziom bakterii niekorzystnych, które wywołują w jelitach różne choroby.

Z badań wynika, że gdy spożywamy czerwone wino nie tylko spada poziom chorobotwórczych bakterii w naszych jelitach, ale także zmniejsza skurczowe i rozkurczowe ciśnienie krwi oraz obniża cholesterol. Co więcej, czerwone wino obniża także ryzyko stanu zapalnego w całym organizmie.

wino_2.jpg

Lampka czerwonego wina dziennie obniża ryzyko zapalenia w organizmie

W przeprowadzonych badaniach porównano czerwone wino z równoważną ilością ginu i okazało się, że żadnej z wyżej wymienionych korzyści nie odnotowano u osób, które spożywały inny alkohol niż czerwone wino.

Ciekawym odkryciem płynącym z innych badań jest fakt, że zauważono, iż czerwone wino pite do posiłku może spowalniać i ustabilizować rozkład cukru we krwi. Automatycznie może obniżyć to poziom insuliny, zrównoważyć hormony i przyczynić się do kontroli apetytu. Co za tym idzie, można stwierdzić, że ograniczona ilość wina może sprzyjać szczupłej sylwetce.

Zatem kolejne badania potwierdzają, że lampka wina do obiadu może być bardzo korzystna dla naszego organizmu, a więc na zdrowie!

 

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Poniedziałek 17.11.2014 (aktualizacja: 2014-11-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×