Kawa jest skuteczną pomocą w walce z cukrzycą?

To, że kawa ma wiele dobroczynnych właściwości nie jest tajemnicą. Czy jednak może okazać się bardzo skuteczną pomocą w walce z taką chorobą jak cukrzyca?

właściwości kawy.jpg

Kawa jest skuteczną pomocą w walce z cukrzycą?

 

Kawa to coś bez czego wielu nie jest w stanie wyobrazić sobie poranka. Jednak duże walory zapachowe i smakowe to nie jedyny plus tego napoju. Kawa ma także właściwości, które korzystnie mogą wpływać na nasze zdrowie.

Dla miłośników tego czarnego napoju z pewnością bardzo dobrą informacją będzie, że do całkiem sporej listy zalet kawy mogą dopisać kolejną, która została potwierdzona przez badania naukowe. Otóż kawa oprócz tego, że może regulować ciśnienie, zwalczać próchnicę, czy nawet zmniejszać ból, okazuje się, że może pomóc chronić przed takimi chorobami jak kamica nerkowa, czy... cukrzyca.

Zobacz też: KOCHASZ KAWĘ? MUSISZ TO PRZECZYTAĆ!

Naukowcy z School of Public Health w Bostonie odkryli, że kawa może być bardzo dobrym produktem w profilaktyce cukrzycy. Z analizy danych medycznych aż 100 tys. osób wynika, że osoby, które przez około 4 lata piły więcej niż jedną filiżankę kawy dziennie, aż o 11 procent zmniejszały prawdopodobieństwo zachorowania na cukrzycę w przeciągu kolejnych 4 lat.

Co więcej, naukowcy z USA zauważyli również, że Ci, którzy w tym samym okresie zredukowały picie kawy do jednej filiżanki dziennie lub mniej, wykazywały 17 procent większe prawdopodobieństwo możliwości zachorowania na cukrzycę. 

Cukrzyca typu 2 to choroba, która najczęściej bierze się z nieprawidłowej diety oraz braku wysiłku fizycznego. Coraz więcej osób zmaga się z tym problemem. Przetworzona żywność, która coraz częściej ląduje na naszych talerzach mocno przyczynia się do tego, że cukrzyca zbiera coraz większe żniwo.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Wtorek 24.02.2015 (aktualizacja: 2015-02-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
Kawa - podobnie jak inne rzeczy - ma swoje zalety i wady :). Jednym pomaga, a inni powinni jej unikać :).
Tych pierwszych szczęsliwców zapraszam na pyszną kawę ziarnistą http://www.graymoka.pl/kawy :).
Dodano: 2016-04-23 22:17:51 Zgłoś nadużycie
Anonim
To wspaniała wiadomość, od zawsze uwielbialam kawę, i super wiedzieć że jest pomocna dla zdrowia. Zawsze kupuje ziarnista, pyszna w smaku http://www.ekstrakawa.pl/mobile/pl/p/Kawa-ziarnista-New-York-Extra-1-kg/28
Dodano: 2015-02-25 19:25:05 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×