Kiedy i jak najlepiej pić kawę?

Kawę pijemy od wieków, lecz nie wszyscy wiedzą, jak to robić, aby jej działanie było takie, jakiego oczekujemy.

Kiedy i jak najlepiej pić kawę

Amatorzy kawy podkreślają, że nie liczy się dla nich jedynie jej działanie pobudzające, ale także choćby smak. Swoje rozbudzające właściwości zawdzięcza zawartości kofeiny, która jest środkiem psychoaktywnym. Pomimo tego, że kawę spożywamy od dawna, to jednak nie zawsze robimy to prawidłowo, przez co jej działanie czasem nie do końca spełnia nasze oczekiwania.

Zobaczcie także: Co o Tobie mówi kawa, którą pijesz?

Aby kawa nas pobudziła, należy pić ją w stosunkowo niewielkich ilościach. Organizm przyzwyczaja się do działania kofeiny, dlatego dawka kawy, którą powinniśmy przyjmować ulega zmianie. Przekroczenie ilości kofeiny, której potrzebuje nasz organizm może spowodować dekoncentrację oraz obniżenie sprawności umysłowej, a nie jak oczekiwalibyśmy - większe rozbudzenie.

Trzeba zwrócić uwagę, że kofeina nie zaczyna działać od razu. Aby odczuć działanie kawy należy odczekać ok. 30 minut. Często jednak nie wykazujemy się taką cierpliwością i wypijamy kolejną filiżankę, co może doprowadzić do przedawkowania kofeiny, co w rezultacie prowadzi, jak już wspominaliśmy, do np. rozdrażnienia.

Zobaczcie także: Odchudzanie z kofeiną

Kluczowe są także godziny, w których pijemy kawę. Często sięgamy po nią zaraz po przebudzeniu, co nie jest dobre, ponieważ wtedy w naszym ciele jest jeszcze sporo kortyzolu, który już sam w sobie nas pobudza i wypicie kawy nie wywoła w nas odczucia większych pokładów energii. Innymi godzinami, w których poziom stresu jest wysoki są: 12-13 i 17:30-18:30, jednak wiele zależy mimo wszystko od trybu życia.

Działanie kawy zwiększa glukoza, dlatego też czasem warto ją wypić zajadając ciastko. Z kolei jej działanie przedłuża wypicie np. soku z grejpfruta.

Aktualne badania wykazują, że wypicie 3 filiżanek kawy dziennie nie pogarsza stanu zdrowia.


Pyszną kawę przyrządzicie np. za pomocą GranBaristoAvanti od Saeco. Tym eleganckim ekspressem możemy zarządzać tabletem z systemami iOS7, Android 4.4 i wyższymi. GranBaristo pozwala na przygotowanie aż 18 różnych napojów kawowych: od espresso, café crème, przez ristretto, cappuccino, latte macchiato czy café au lait, a łatwa w użyciu aplikacja Avanti powoduje, że wszystkie one są dostępne za dotknięciem palca! Zaawansowana technologia ekspresu pozwala zdalnie regulować wszystkie parametry kawy jak: temperatura, moc, aromat, ilość kremy czy pianki mlecznej.

philips.JPG


Cena: ok. 6999 zł

Zobaczcie także:Źródło: MilionKobiet.pl/ Mat. prasowe

Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Poniedziałek 18.05.2015 (aktualizacja: 2015-05-18)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Gray Moka
Kawy nie powinno się pić po 15, bo wtedy jej działanie ma już wpływ na nasz sen :). Po pyszną kawę zapraszam serdecznie na http://www.graymoka.pl/kawy :).
Dodano: 2016-04-23 22:40:04 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×