Kiedy kobietom najtrudniej jest rzucić palenie?

Okazuje się, że panie uzależnione od nikotyny, mają znacznie większy problem, by rozstać się z nałogiem. Kiedy jest najlepszy moment dla kobiety, by w końcu rzucić palenie?

Kiedy rzucić palenie.jpg

Kiedy kobietom najtrudniej jest rzucić palenie?

Nowy rok to często moment, kiedy podejmujemy decyzję o zerwaniu z nałogiem, jakim jest palenie papierosów. Jednak już na starcie okazuje się, że kobietom trudniej jest rozstać się z nikotyną. 

Rzucanie palenia nie jest jednak taką prostą sprawą. Nie jednak osoba próbowała to zrobić już kilka razy - zazwyczaj bezskutecznie. Oczywiście potrzeba do tego silnej motywacji i prawdziwej chęci zmiany, jednak okazuje się, że nie tylko to ma duży wpływ na to, czy podejmowana przez nas próba będzie skuteczna.  

Najnowsze badania, które zostały przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu w Montrealu w Kanadzie pokazują, że najgorszy moment na rzucanie palenia to czas zaraz po miesiączce. Wtedy w ciele kobiety poziom estrogenu i progesteronu jest najniższy, tak jak szanse na powodzenie w zerwaniu z uzależnieniem od nikotyny.

 

Prowadząca badania, prof. Adrianna Mendrek twierdzi, że to właśnie przez hormony, różnica miedzy rzucaniem nałogu prze kobiety, a rzucaniem go przez mężczyzn jest tak znacząca. 

Badania przeprowadzono na pewnej grupie kobiet, które dziennie wypalały więcej niż 15 papierosów dziennie. Wyniki pokazały, że w zależności od tego, w jakiej fazie cyklu miesiączkowego jest kobieta, jej mózg różnie działa na chęć zapalenia. Wiemy już kiedy kobieta nie powinna rzucać nałogu, a kiedy jest na to najlepszy moment?

Naukowcy twierdzą, że najlepiej jest rzucić palenie zaraz po momencie kiedy wypada owulacja. To właśnie ten czas jest najlepszym momentem, który daje największą szansę na powodzenie. Nie można jednak zapomnieć, że również stres, dieta, lęki, czy depresja mają duży wpływ na powodzenie w rzucaniu nałogu. 

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Piątek 09.01.2015 (aktualizacja: 2015-01-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×