Kobieta straciła nogę po tym, jak... użyła tamponu!

Czy któraś z was kiedyś czytała ostrzeżenia napisane na opakowaniu tamponów? Poznajcie historię pewnej modelki.

Kobieta straciła nogę po tym, jak... użyła tamponu!

Wiele kobiet nie wyobraża sobie tych kilku dni w miesiącu bez tamponów, lecz nie zdajemy sobie sprawy z tego, że nie zawsze ich stosowanie jest bezpieczne. Na opakowaniach istnieją ostrzeżenia, lecz przyznajmy szczerze, że prawie nikt ich nie bierze pod uwagę.

Dla 27-letniej modelki użycie tego produkty stało się tragiczne w skutkach - amputowano jej nogę.

Jak do tego doszło?


Lauren Wasser od dawna używała tamponów i 3 października 2012 zrobiła to jak zazwyczaj. Tego też dnia poczuła, jakby dopadała ją grypa, ale mimo wszystko jeszcze wybrała się na przyjęcie do znajomych, z którego jednak szybko wyszła i wróciła do mieszkania, ponieważ jej stan się pogarszał. Od razu zasnęła i... obudziła ją policja. Jej znajomi od dawna nie mogli się z nią skontaktować i wezwali funkcjonariuszy.

Okazało się, że modelka przez ten czas leżała nieprzytomna i miała zawał serca. Natychmiast przewieziono ją do szpitala, gdzie badania wykazały, że ma gronkowca złocistego i doznała wstrząsu toksycznego.

Tego typu infekcja najczęściej pojawia się, kiedy kobieta nie zmienia tamponów odpowiednio często. Przypominamy, że powinno się to robić co najmniej co 3-4 godziny. Dziewczyna twierdzi, że prawidłowo używała tych środków higienicznych - jak zwykle, zmieniała je 3 razy dziennie, lecz tym razem, przez to, że czuła się słabo, nie zrobiła tego przed snem.

Zobaczcie także: 6 faktów o tamponach, które powinnaś znać

Historia Lauren mogła skończyć się śmiertelnie. Rozwinęła się u niej gangrena, w wyniku której straciła nogę.

Modelka teraz chce pozwać producenta tamponów, a także sieć sklepów, w której te środki higieniczne były dostępne. Argumentuje to tym, że informacje o zagrożeniu wstrząsem toksycznym na opakowaniach nie są dobrze wytłumaczone. Pragnie także zwrócić uwagę kobiet, aby były bardziej ostrożne przy stosowaniu tamponów.

Ta historia jest wstrząsająca. Czy nadal będziecie korzystać z tamponów?Zobaczcie także:Foto: Shutterstock

Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Piątek 19.06.2015 (aktualizacja: 2015-06-19)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Tak bede bo tam pani miala zawal serca I to byla glowna przyczyna jej niedopatrzenia z tamponem...
Dodano: 2015-06-19 21:58:59 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×