Kobiety nie powinny nosić staników? Oto co mówią najnowsze badania

Czy noszenie staników wcale nie jest dobre dla kobiet? Zobaczcie co na ten temat uważają naukowcy.

koronkowy stanik.jpg

Kobiety nie powinny nosić staników? Oto co mówią najnowsze badania

 

Bielizna to bardzo ważna część naszego ubioru. Może ona sprawić, że czujemy się komfortowo i pewnie lub wręcz przeciwnie. Odpowiednie dobranie bielizny jest zatem bardzo ważne.

Okazuje się jednak, że w przypadku kobiet, noszenie "pełnego umundurowania" nie zawsze wychodzi na dobre, bowiem naukowcy podważają zasadność ubierania... staników!

Zobacz też: POZNAJ NIEZWYKŁE FAKTY O KOBIECYCH PIERSIACH 

13 października obchodziliśmy światowy dzień bez stanika i według ostatnich badań francuskich naukowców, kobiety znacznie częściej powinny robić sobie wolne od górnej części bielizny.

W badaniu wzięło udział ponad 300 kobiet w wieku od 18 do 35 roku życia, przeprowadzone zostało w Centre Hospitalier Universitaire i trwało aż 15 lat. 

 

Na podstawie zdjęć robionych każdego roku naukowcy dowiedli, że noszenie stanika w żaden sposób nie wspiera piersi i nie sprawia, że kobiety, które noszą go od najmłodszych lat mają jędrniejszy biust. Co więcej, udowodniono także, że biustonosz nie zmniejsza bólów kręgosłupa, a także może utrudniać krążenie.

Zobacz też: POWSTAŁ STANIK, KTÓRY POWIĘKSZA I UJĘDRNIA PIERSI - CZY WYNALAZEK STANIE SIĘ HITEM?

Istotne jest także odkrycie, że u kobiet, które zrezygnowały z noszenia stanika produkcja kolagenu, dzięki któremu piersi pozostają jędrne przez długi czas, była większa niż u pań noszących biustonosz. 

Badacze Twierdzą jednak, że przeprowadzone badania to dopiero początek i nie powinny być argumentem do podejmowania bardzo drastycznych kroków. Nauka nadal będzie badać, czy kobietom bardziej służy chodzenie w ładnym staniku każdego dnia, czy też nie. 

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Środa 14.10.2015 (aktualizacja: 2015-10-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
Witam!
Szukam kobiet i dziewczyn w różnym wieku, które z różnych powodów nie noszą staników. Chciałabym poznać ich motywacje, refleksje i odczucia w tym temacie. Interesuje mnie to głównie ze względów osobistych-sama od lat nie noszę stanika i przeszłam długą drogę z samoakceptacją w tym zakresie. Jeżeli któraś z czytających chciałaby się podzielić swoimi przemyśleniami i doświadczeniem, to bardzo proszę o kontakt. Chciałabym przede wszystkim wymienić się refleksjami a później być może napisać o tym pracę 
Pozdrawiam. Justyna
justyna.projekt@vp.pl
Dodano: 2015-11-14 15:41:59 Zgłoś nadużycie
Anonim
po pierwsze: "ubieranie staników" serio?? Dziennikarze...
a w co niby kobiety je ubierają?????????

po drugie: czy w badaniu brano pod uwagę kobiety z biustem o rozmiarze G, H, J i wyżej?
nie sądzę...
Dodano: 2015-10-15 14:20:52 Zgłoś nadużycie