Kontrowersyjny bilans zdrowia

Jeżeli chcesz mieć pewność, że Twojemu ciału nie brakuje jakiejś ważnej substancji, możesz zawsze wykonać tzw. bilans biologiczny. Rozwiązanie drogie i wciąż kontrowersyjne.

78397313.jpgKontrowersyjny bilans zdrowia

Bilans biologiczny oznacza szczegółowe badania laboratoryjne, które mają sprawdzić, czy poziom ważnych substancji w organizmie jest odpowiedni. Wyniki takiego bilansu interpretuje lekarz, który może zalecić indywidualne suplementy mające uzupełnić niedobory. Cała procedura rozpoczyna się od lekarskiego wywiadu dotyczącego obecnego stanu zdrowia oraz historii chorób w rodzinie. Następnie pobiera się krew, a w razie potrzeby także mocz i kał. Próbki wysyłane są do specjalnego laboratorium w Belgii. Po około miesiącu, lekarz odbiera wyniki i zaprasza badaną osobę na wizytę interpretacyjno-kontrolną.

Zrób test na odporność - kliknij tutaj!

Bilans biologiczny jest niestety bardzo kosztowny. Proces kosztuje ok.4 tys. złotych, do tego należy doliczyć wizyty wstępne, interpretacyjne i kontrole co 3 miesiące, które kosztują ok.150 zł. Lekarz sprzedaje też pacjentowi odpowiednie suplementy, które mogą kosztować miesięcznie nawet 400 zł. Po roku natomiast przeprowadza się bilans kontrolny (koszt ok.1500 zł). Na diagnozę i pełną kurację można zatem wydać nawet 8 tys. zł.

Niektóre przypadłości same nie miną. Musisz wykonać dodatkowe badania - sprawdź, co się dzieje!

Specjaliści wciąż spierają się, czy bilans biologiczny jest lepszą metodą zapobiegania chorób niż zwykłe badania oferowane przez większość placówek medycznych. Najwięcej wątpliwości budzi fakt, że lekarz interpretujący badania sprzedaje przy okazji pacjentowi odpowiednie suplementy. Wciąż niezrozumiałe jest czym magnez czy witamina C sprzedawana przez lekarza różni się od tego oferowanego w aptece. Warto także dodać, że żadne badania nie potwierdzają wyższości bilansu biologicznego nad tradycyjnymi działaniami podejmowanymi przez lekarzy.

Czy warto stosować suplementy diety? Kliknij i dowiedz się!

Czy warto stosować suplementy diety?


Źródło: MilionKobiet.pl

Foto: ThinkStock
Dodał(a): Paulina Lipska , Poniedziałek 10.09.2012 (aktualizacja: 2012-09-07)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×