Krótki intensywny spacer pomaga walczyć z ochotą na słodycze?

Czasami dopada nas tak silna ochota na coś słodkiego, że nie potrafimy się jej oprzeć. Według naukowców jest na to bardzo prosta rada. Jaka? Zobaczcie!

ochota na słodkie.jpg

Krótki intensywny spacer pomaga walczyć z ochotą na słodycze?

 

Wiele z nas ma problem z opanowaniem ochoty na słodycze. Czasem chęć sięgnięcia po czekoladę jest tak silna, że nie potrafimy  z nią walczyć. To własnie takie zachcianki sprawiają, że nie potrafimy dotrzymać postanowień zdrowej diety i szybko się poddajemy.

Okazuje się, że wcale nie potrzeba wiele, by w końcu uporać się z tym trudnym problemem. Naukowcy z University of Innsbruck w Austrii dowiedli, że 15 minut spaceru zmniejsza naszą ochotę na coś słodkiego, także u tych, którzy walczą z otyłością.

 

Do swoich badań naukowcy zaprosili grupę osób z nadwagą, które zmagały się z problemem codziennego sięgania po słodkie przekąski, takie jak na przykład czekolada. Wszystkich uczestników podzielono na dwie grupy. Wszystkich poddano próbie wywołującej stres, a następnie wzbudzono ochotę na słodką przekąskę. Następnie pierwsza grupa miała po wszystkim biegać 15 minut na bieżni, a druga miała zwyczajnie siedzieć i nie wykonywać żadnych czynności.

Zobacz też: NAUKOWCY OPRACOWALI CZEKOLADĘ, KTÓRA ODMŁADZA SKÓRĘ NAWET O 20 LAT? 

Wyniki pokazały, że osoby, które miały biegać, znacznie lepiej poradziły sobie z powstrzymaniem się od sięgnięcia po słodką przekąskę, niż te, które siedziały na miejscu. Jest to wyraźny dowód na to, że intensywny wysiłek może być skutecznym sposobem na walkę z nieodpartą chęcią na słodkie.

Jeśli zatem kolejnym razem pokusa sięgnięcia po czekoladę będzie zbyt silna, by się jej oprzeć, wystarczy przejść się 15 minut, by sobie z tym poradzić i nie poddać się w walce o szczupłą sylwetkę.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Środa 18.03.2015 (aktualizacja: 2015-03-18)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×