Kwiaty, które możesz zjeść!

Kwiaty nie tylko do wazonu, ale także na talerzu? Tak, to coraz bardziej popularny element goszczący w daniach nie tylko jako ozdoba, ale jako jego równorzędny składnik.

Kwiaty, które możesz zjeść!

Kwiaty, które możesz zjeść!

Kwiaty goszczą najczęściej na naszych parapetach w pięknych doniczkach. Zachwycamy się ich wyglądem, zapachem, właściwościami leczniczymi. Jednak oprócz roli ozdobnej mogą także nadawać naszym daniom wyjątkowy i niepowtarzaly smak! Jakie kwiaty nadają się do kuchni?

Jadalny kwiatek, który także pięknie wygląda na talerzu jest bratek. Ma on delikatny smak, który podobny jest do sałaty. Świetnie nada się więc do sałatek, deserów lub po prostu jako dekoracja dania. Ze względu na to, że jego kwiaty są bardzo delikatne nie używa się go do potraw ciepłych. Tym samym typem jadalnego kwiatu, o podobnych zastosowaniach jest także chryzantema oraz stokrotka.

Oczywiście kwiatem goszczącym w kuchni jako potrawa jest róża. Oprócz pysznych konfitur, które można robić z jej płatków bardzo dobrze nada się jako ozdoba i dodatek do drobiu.

Ostrym i gorzkim smakiem charakteryzuje się szałwia czerwona i niebieska. To kwiat, który stosuje się bardziej jako przyprawę. Bardzo dobrze podkreśli smak dziczyzny lub jagnięciny. Pieprzna i ostra jest również nasturcja. Ją jednak należy używać raczej do sałatek i nadziewania, gdyż jej kwiaty są bardzo delikatne.

Goździk też bardzo dobrze sprawdzi się jako dodatek do sałatek, galarety lub jako dekoracja dań. Jego smak przypomina nieco gałkę muszkatołową.

To oczywiście nie wszystkie jadalne kwiaty, które możemy użyć jako dodatek lub przyprawę do naszych dań. Świetnie nada się także lawenda, begonia, kwiat oregano, szczypiorku, storczyk, czy ogórecznik.

Obecność kwiatów na talerzach nie tylko w postaci ozdoby, ale jako część dania to coraz częstsza praktyka kulinarna.

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.comDodał(a): Paulina Lęcznar , Środa 24.09.2014 (aktualizacja: 2014-09-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×