Lista owoców, które mogą być groźne dla Twojego zdrowia

Dbając o zdrowie, staramy się jeść jak najwięcej owoców, wierząc że zawierają wiele cennych witamin. Niestety, niektóre z nich mogą nam poważnie szkodzić...

dieta-cytrusowa-7e98afd765c6f79480aa8d461bdc7a7d_87751e.jpg

Dietetycy zalecają spożywanie jak największej ilości warzyw i owoców. Oczywiście większość z nich jest bardzo ważna w utrzymaniu prawidłowego stanu zdrowia, jednak niektóre mogą Ci szkodzić. Oto lista owoców, które niekoniecznie są dla nas dobre:

Arbuzy

Mimo, że są pyszne, nie każdy z nich jest zdrowy. Zwróć uwagę na to, jakie arbuzy wybierasz. Jeżeli owoc jest pęknięty, a jego pestki są białe, prawdopodobnie jest to spowodowane zawartością dużej ilości... hormonu wzrostu. Jego obecność można rozpoznać również po ogromnej wielkości arbuza. Częste spożywanie arbuzów nafaszerowanych substancją znacznie zwiększa ryzyko zachorowania na raka. 

OWOCE LEŚNE

Są pyszne i najlepiej smakują zerwane prosto z krzaczka, jednak warto pamiętać, że są zjadane również przez dzikie zwierzęta. Nieumyte mogą powodować bąblowicę, która stanowi zagrożenie życia. Myjąc owoce unikniesz ryzyka zakażenia. 

Banany

Mogą być szkodliwe dla osób cierpiących na zespół jelita wrażliwego. Ze względu na wysoką zawartość skrobi, w trakcie rozkładania się mogą powodować dyskomfort, ból brzucha oraz  gazy- chodzi głównie o niedojrzałe owoce. Jeśli lubisz banany, unikaj tych o zielonym odcieniu.

OWOCE CZARNEGO BZU

Warto pamiętać, że możemy je spożywać tylko wtedy, gdy są całkowicie dojrzałe. W niedojrzałych owocach znajduje się potężna ilość toksyn szkodliwych dla zdrowia. Dlatego bez powinniśmy spożywać w przetworzonej postaci (dżemy, soki czy nalewki). 

Kiwi

To prawdziwe źródło witamin, jednak wywołuje potężne reakcje alergiczne u osób uczulonych na enzymy. Spożycie dużej ilości kiwi może wywoływać problemy z oddychaniem, prowadzące nawet do zapalenia płuc. Warto na nie uważać, zwłaszcza kiedy podajemy je dzieciom.

Zdjęcie: iStock 

ID galerii:635


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Wtorek 25.07.2017 (aktualizacja: 2017-07-25)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
całe życie jem jabłka z pestkami i to po kilka i nic mi nie jest, a przeżyłem już 65 lat.
bzdury ktoś opisuje !!!
Dodano: 2017-09-02 17:41:34 Zgłoś nadużycie
Anonim
pamiętajcie żeby żadnych leków nie zapijać sokiem grejfrutowym bo mogą wyjść szkodliwe reakcje i to jest naprawdę niebezpieczne. No i jeśli chodzi o łączenie to niektóre witaminy przyswajają się w tłuszczach, np witamina D. Ja kupuję d-vitum w oleju lnianym. W aptece powiedzieli mi że najszybciej się przyswaja
Dodano: 2017-07-26 16:44:12 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×