Lody dla ochłody i zdrowia

Lody to nieodłączny deser, który towarzyszy nam głównie w lecie. I zawsze o tej porze roku, atakują nas sprzeczne informacje na ich temat: zdrowe-niezdrowe, kaloryczne-niekaloryczne, można jeść niewiele - można jeść bez ograniczeń, itd. Więc jak to jest tak naprawdę z tymi lodami?

Lody dla ochłody i zdrowia

Lody dla ochłody i zdrowia

Lody wcale nie są tak kaloryczne jak nam się wydaje. Niewielka porcja na pewno nie sprawi, że przytyjemy, a zawarte w nich substancje odżywcze sprawią, że jest to jeden z najbardziej pożądanych deserów jakie powinnaś jeść. Oczywiście tuczące są wszelkie dodatki z jakimi nierzadko pozwalamy sobie zjeść lody – kaloryczne, gęste sosy owocowe i czekoladowe, posypki i bita śmietana. Same lody jednak nie mają aż takiego wpływu na naszą sylwetkę. 

Przepis na jogurtowe lody malinowe. Smacznego!

W głównej mierze lody robione są z mleka, dzięki temu zawierają dużo białka i wapnia, co wpływa dobroczynnie na nasze serce i kości. Lody zawierają też witaminy A (wpływa na prawidłowy wzrost uzębienia, dobrze wpływa na skórę, włosy i paznokcie), E (ma dobry wpływ na mięśnie), B2 (ta witamina wspomaga system nerwowy), D (chroni przed zapaleniem skóry) oraz K (zapewnia prawidłową krzepliwość krwi).

Oczywiście wszystko w nadmiarze może okazać się szkodliwe zarówno dla zdrowia, jak i naszej sylwetki. Ale w letnie dni nawet codziennie możesz sobie pozwolić na porcję lodów.

Joanna Krupa w reklamie lodów. Zobacz!

Lody śmietankowe - musisz spróbować!

Lody śmietankowe

Lody śmietankowe

Przepis na lody poziomkowo-waniliowe


Lody poziomkowo-waniliowe

Lody poziomkowo-waniliowe

 


Dodał(a): Ewa Nenko , Wtorek 21.08.2012 (aktualizacja: 2012-08-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×