Macie PMS? Lepiej go nie lekceważcie

Uważacie, że PMS jest naturalnym stanem rzeczy i po prostu trzeba go przejść? Okazuje się, że trzeba też uważać.


Macie PMS? Lepiej go nie lekceważcie

Niektóre kobiety nigdy nie doświadczyły PMS, a inne dokładnie wiedzą, że nie jest to nic przyjemnego. Taka kobieca natura. Okazuje się jednak, że jeżeli borykacie się z PMS, warto przy tym mieć na uwadze coś jeszcze. Możecie być bardziej narażone na rozwój nadciśnienia tętniczego lub wysokiego ciśnienia w przyszłości. A nadciśnienie zwiększa ryzyko poważnych schorzeń, takich jak choroby serca.

Według badań opublikowanych w American Journal of Epidemiology, znaczące objawy PMS jak: wahania nastroju, napady głodu i tkliwość piersi mogą nawet o 40 % podnosić ryzyko wystąpienia problemów zdrowotnych u kobiet przed 40. rokiem życia niż u tych, które nie mają objawów PMS.

Dlaczego tak się dzieje? Być może te "kliniczne objawy" są związane z nieprawidłowościami w systemie hormonalnym, który jest odpowiedzialny za regulację ciśnienia krwi i równowagę płynów. Zachodzą wtedy zmiany w równowadze sodu, przepływu krwi i objętości krwi w tętnicach.

Czy możemy temu jakoś przeciwdziałać? Naukowcy sugerują, żeby jeść więcej żywności bogatej w tiaminy i ryboflawiny.

Na razie ta teoria musi zostać poparta większą ilością badań, ale naukowcy zaobserwowali, że wyższe poziomy tiaminy i ryboflawiny obniżają ryzyko PMS o 25 do 35%, więc jednocześnie obniżają ryzyko nadciśnienia w latach późniejszych.

Co jeść?
Sięgnijcie po więcej nabiału, jajek i zielonych oraz liściastych warzyw.

Jeżeli borykacie się z dotkliwymi objawami PMS, to udajcie się do lekarza, który dokładnie zbada ciśnienie krwi i być może dostaniecie lekarstwa, które złagodzą objawy.Zobaczcie także:
Źródło: femalenetwork.com
Foto: Thinkstock


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 30.12.2015 (aktualizacja: 2015-12-31)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (4)

Awatar
Anonim
Odpowiadając na tytułowe pytanie - Olejem z wiesiołka nie tyle złagodzić co całkowicie zlikwidować. Olej z wiesiołka w kapsułkach to zdrowy i bardzo tani lek/suplement (polecam polskiego Gala).
Dodano: 2018-02-20 15:53:21 Zgłoś nadużycie
Anonim
mi koleżanka poleciła suplemet oeparol dla kobiet femina i już nie cierpię tak jak kiedyś przed miesiączką i w trakcie ;)
Dodano: 2016-02-09 10:51:29 Zgłoś nadużycie
Anonim
sposób na wyrównanie okresu to zioła w tabletkach DONG Quai można jeszcze mastodynon w kroplach i castagnus
Dodano: 2016-02-04 09:58:42 Zgłoś nadużycie
milioMarianna
PSM jest nieprzyjemną dolegliwością z jaką musi walczyć wiele kobiet. Najlepiej udać się do lekarza i sprawdzić czy z naszym ciałem jest wszystko w porządku. Pamiętajmy, że profilaktyka jest lepsza niż późniejsze długie leczenie. Jeśli lekarz stwierdzi, że wszystko odbywa się tak jak powinno to możemy szukać ulgi w domowych sposobach i ćwiczeniach. Często położenie czegoś ciepłego, ale nie gorącego na brzuch przynosi ulgę. Ćwiczenia rozluźniające także pomagają przetrwać trudne dni z mniejszym nasileniem bólu.
Dodano: 2015-12-30 14:07:27 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×
  • Jaki masz typ PMS?

    Jaki masz typ PMS?

    Czujesz się rozdrażniona, przygnębiona, ciągle głodna, towarzyszy Ci uczucie nabrzmienia, a ubrania w które mieściłaś się jeszcze kilka dni temu są za ciasne? Najprawdopodobniej jesteś… czytaj więcej

  • Produkty, które pomogą Ci przetrwać PMS

    Produkty, które pomogą Ci przetrwać PMS

    Chyba niejedna z nas ma z tymi dniami złe wspomnienia. Potrafi nas wtedy zirytować nawet to, że ktoś oddycha. Zobaczcie jednak, które produkty pozwolą nam przetrwać te kilka dni w miesiącu. czytaj więcej