Magnez pomaga zachować młody umysł na lata!

Zwykło się mówić, że im człowiek starszy, tym mądrzejszy. Ma to związek z życiowym doświadczeniem, którego przybywa nam z każdym dniem. By jak najdłużej cieszyć się sprawnym umysłem należy o niego dbać m.in. przez dostarczanie organizmowi niezbędnych substancji odżywczych. Należy do nich magnez, nazywany prze lekarzy "królem życia".

Magnez pomaga zachować młody umysł na lata!

Magnez pomaga zachować młody umysł na lata!


Najnowsze wyniki badań opublikowane w American Journal of ClinicalNutrition informują, że dieta bogata w magnez zapobiega demencji i spowalnia proces starzenia się mózgu. Według ekspertów ClinicalNutrition spożywanie magnezu w ilościach od 600 mg do nawet 1000 mg dziennie może zapobiegać chorobie Alzhaimera.

Wpływ tego życiodajnego pierwiastka na sprawność naszego umysłu rozpoczyna się już w okresie prenatalnym. Magnez bardzo aktywnie uczestniczy w budowie kory mózgowej w okresie rozwoju płodu i jego niedostatek może przekładać się na różne dysfunkcje umysłu dziecka, a nawet prowadzić do autyzmu. W pierwszym etapie życia jest bardzo ważny w procesie tworzenia neuronów, ale także później jego zawartość koreluje ze wzrostem i rozwojem nowych synaps w mózgu. Jest niezbędny w regulacji przewodzenia impulsów nerwowych zarówno w obrębie poszczególnych komórek nerwowych (neuronów) jak i pomiędzy nimi. Odpowiada za ich właściwą stabilizację. Zapewnia prawidłowe przewodzenie impulsów elektromagnetycznych wzdłuż komórki nerwowej, co z kolei warunkuje dobrą pracę układu nerwowego. Magnez przeciwdziała nadmiernemu uwalnianiu neuroprzekaźników i tym samym pomaga zachować równowagę w stresujących sytuacjach. Jego odpowiednia wartość łagodzi objawy zmęczenia, podnosi wydolność organizmu oraz usprawnia koncentrację w czasie pracy i codziennych aktywności.

Magnez lekiem na całe zło?

Tak, w formie zsyntetyzowanego związku L-treonianu magnezu (MgT). Międzynarodowy zespół naukowców działający pod przewodnictwem dr GuosongLiu dowiódł niedawno, że w takiej postaci pierwiastek ten może odwrócić zmiany w mózgu spowodowane przez przypadłości neurodegeneracyjne, jak choroba Alzheimera i zaniki pamięci spowodowane wypadkami.
Nie zwlekaj, już dziś zadbaj o to, by codziennie dostarczać organizmowi odpowiednią ilość magnezu!
Lekarze nie mają wątpliwości, że takie działanie realnie wpływa na poprawę aktywności synaps odpowiedzialnych za pamięć, zmniejsza czas reakcji na bodźce dnia codziennego, spowalnia procesy starzenia, pozwala długo cieszyć się młodym, sprawnym umysłem i dobrym samopoczuciem.

Źródło/Foto: Mat. prasoweDodał(a): Magdalena Tokarczyk , Wtorek 24.06.2014 (aktualizacja: 2014-06-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×