Marihuana lekiem na raka mózgu? Oto najnowsze badania

Właściwości lecznicze marihuany są wciąż badane. Ostatnie odkrycie naukowców pokazuje, że ta kontrowersyjna roślina może się okazać ratunkiem dla walczących z rakiem mózgu.

marihuana.jpg

Marihuana lekiem na raka mózgu? Oto najnowsze badania

 

Już od jakiegoś czasu bacznie bada się działanie marihuany nie jako narkotyku, ale jako leku, który może znacząco pomagać w wielu chorobach. Kolejne badania pokazują, że teoria ta nie jest bezpodstawna.

Badania przeprowadzone przez St. George’s University w Londynie pokazały, że oczyszczone ekstrakty z całych roślin marihuany mogą spowolnić rozwój komórek nowotworowych w jednym z najpoważniejszych i najczęstszych rodzajów raka mózgu, czyli glejaka. 

Zobacz też: CZY MARIHUANA JEST LEKARSTWEM? 

Wyniki ich badań, które zostały opublikowane w czasopiśmie Molecular Cancer Terapie pokazują, że połączenie THC, czyli składnika marihuany, który odpowiedzialny jest za możliwą zmianę osobowości oraz kannabidiol, który nie ma psychoaktywnych właściwości może znacząco hamować rozwój komórek glejaka.

 

- Pokazaliśmy, że kanabinoidy mogą odgrywać znaczącą rolę w leczeniu jednego z najbardziej agresywnych nowotworów u dorosłych - mówi  dr Wai Liu, koordynator przeprowadzonych badań. 

Informacja o tym, że marihuana może mieć ważne i kluczowe zastosowanie w medycynie i w walce z rakiem mózgu pojawiła się także na stronie The National Institute on Drug Abuse. 

Zobacz też: MARIHUANA ZAPOBIEGA ROZWOJOWI ALZHEIMERA?! 

Glejaki są jednymi z najczęściej występujących rodzajów raka. Aż u 80 procent przypadków osób chorych występuje właśnie ta forma nowotworu mózgu, dlatego przeprowadzone badania są bardzo ważnym krokiem w walce z tą chorobą.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Piątek 10.04.2015 (aktualizacja: 2015-04-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×