Marihuana zapobiega rozwojowi Alzheimera?!

Ta roślina ma swoich zagorzałych przeciwników oraz zwolenników. Naukowcy dokładnie zgłębiają jej tajniki. Zobaczcie, nad czym teraz trwają badania.

Marihuana zapobiega rozwojowi Alzheimera?!

Marihuana zapobiega rozwojowi Alzheimera?!


Mariuhana jest zabroniona w naszym kraju, lecz nie da się ukryć, że mimo wszystko ma swoich stałych konsumentów. Zdania na jej temat są podzielone. Ciągle trwają badania, które już potwierdziły, iż łagodzi ona m.in. zespół stresu pourazowego.

Jak podaje Huffington Post, naukowcy z University of South Florida przypuszczają, że marihuana może być najskuteczniejszym środkiem w leczeniu Alzheimera w historii. Okazuje się, że związek THC, który w niej znajdziemy, ma właściwości antyoksydacyjne i spowalnia produkcję białka, którego odkładanie w mózgu prowadzi do zachorowania na Alzheimera.

Badania nad leczeniem m.in. THC trwają. Być może niedługo zostanie opracowany lek na coraz częstszą chorobę cywilizacji.

Takie gwiazdy, jak Miley Cyrus, czy Maciej Rock oficjalnie przyznają się, że palą "trawkę". Wierzycie, że marihuana może prozdrowotnie wpływać na nasz organizm?

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 02.09.2014 (aktualizacja: 2014-09-02)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×