Marketowa żywność

Coraz więcej ludzi kupuje bezmyślnie wiele produktów w supermarketach nie zważając na ich zawartość, skład czy wartości odżywcze. Liczy się głównie walor smakowy i wygląd produktu. Dlaczego tak jest?

żywność

Oczywiście nie dla każdego pójście na zakupy to rutyna. Dla niektórych ludzi sposób odżywiania się i selekcja produktów jest sprawą priorytetową. Jednak styl życia, jaki prowadzi większość z nas doprowadza coraz częściej do sytuacji, w których zaniedbujemy nawet tak ważną codzienną czynność jak spożywanie posiłku. To powinien być przecież rytuał, coś co jest przyjemnością, oczekiwaną chwilą, spełnieniem. Tym czasem coraz częściej żywność, jaką spożywamy staje się nadmierną powszechnością.

Ludzie lubią nowinki kulinarne i gotowe dania, które wystarczy włożyć do mikrofalówki, a potem szybko zjeść. Nieważne przecież, że niezdrowe, tuczące, czy tłuste. Ważne, że szybko i tanio. Gotowe sałatki, puddingi, ciasta, czy nawet gotowane ziemniaki są produktami, które sprawiają, że ludzie stają się coraz bardziej leniwi i nie zwracają uwagi na zdrowotne aspekty danego produktu.

Tymczasem rzeczy te są przepełnione chemicznymi substancjami, nie mające żadnych wartościowych składników i nie stanowiących żadnego źródła energii potrzebnej człowiekowi do prawidłowego funkcjonowania. Pamiętajmy również, że wiele produktów z etykietkami "ekologiczne" czy "organiczne" wcale takie nie są. Nie dajmy się więc zwieźć, uważajmy na to co jemy i bądźmy bardziej rozsądni podczas codziennych zakupów. Na pewno bowiem wyjdzie to wszystkim na zdrowie.

Artykuł wydawać by się mogło oczywisty, a jednak jest czymś w rodzaju przypomnienia, informacji o tym, co ważne, na co zwrócić uwagę w tym zabieganym świecie i na to, jak włączyć "stoper". Należy się więc zatrzymać, zwolnić tempo, wejść do sklepu i przystanąć na dłuższą chwilę przy półce z produktami. Zastanowić się dwa razy, bo w końcu to, co egzotyczne nie zawsze musi być wartościowe, czy nawet smaczne.Tekst: Iza Hofman
Źródło: MilionKobiet.pl

Przeczytaj również:

Probiotyk dobrze przebadany

Owsianka na dobry początek dniaDodał(a): Iza Hofman , Niedziela 24.06.2012 (aktualizacja: 2012-06-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×